Ocena kierowcy - Toyota Corolla XII Hatchback

Toyota Corolla XII Hatchback 1.8 Hybrid 122KM 90kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Zawieszenie
Inne : Wykończenie wnętrza
Inne : To nie usterka, ale jakość multimediów mogłaby być lepsza
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, za 99 tys. dostałem bardzo dobrze wyposażony samochód. Największe wrażenie zrobiło na mnie wnętrze, w wersji comfort z pakietem style + tech wszystko wygląda bardzo dobrze, materiały są lepszej jakości, jest sporo elementów skórzanych w tym również w fotelach, spory wyświetlacz za kierownicą, lepsze felgi 17', ledy. Samochód dobrze się prowadzi, jest bardzo precyzyjny, wcześniej nie jeździłem automatem a tym bardziej eCVT i to było dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie, zwłaszcza, że przed tym byłem najbardziej ostrzegany. Silnik faktycznie trochę wyje przy mocniejszym przyspieszaniu, ale nie jest to coś, co by bardzo przeszkadzało. Jeśli jednak ktoś lubi dynamiczną jazdę, to będzie podwójnie rozczarowany - raz, że przyspieszenie jest przeciętne, to nadmierne emocjonowanie się silnika może irytować. Ja akurat nastawiam się na oszczędną jazdę - wtedy silnik jest bardzo spokojny. W Toyocie otrzymałem rabat około 15 tys., tylko Ford oferował lepsze warunki, ale w tym przypadku wnętrze robiło gorsze wrażenie. Szukając samochodu z automatem i dość bogatym wyposażeniem trudno było zmieścić się poniżej 100 tys. i to już po rabatach. Do tego dużo systemów bezpieczeństwa, tempomat i asystent pasa działające od 0km/h to super sprawa, w innych markach trzeba za takie rzeczy dodatkowo zapłacić albo nie są w ogóle dostępne. Oczywiście jest też trochę minusów. Faktycznie brakuje miejsca z tyłu i na bagaż, ale ja mam poniżej 180cm wzrostu więc robie trochę dodatkowego miejsca :D Uważam, że multimedia są niskiej jakości, mała rozdzielczość (chociaż z pozycji kierowcy tego nie widać) uboga funkcjonalność i brzydki interfejs (bez porównania do np. Golfa). Na szczęście jest już apple car i android auto w standardzie. Przy prędkościach powyżej 120km słychać szum z przodu (słupki lub lusterka i nadkola), ale nic tragicznego, generalnie wyciszenie jest całkiem dobre poza jazdą autostradową. Uważam, że monitor martwego pola powinien być dostępny przynajmniej jako opcja we wszystkich wersjach, obecnie tylko w najdroższej konfiguracji, co jest dziwne, bo to nic specjalnie wymyślnego.
Słupek A trochę za bardzo ogranicza widoczność

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Hybrid 122KM 90kW [l/100km]

5,2