Ocena kierowcy - Toyota GT86 Coupe

Rok produkcji 2014
Toyota GT86 Coupe 2.0 Boxer 200KM 147kW od 2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : hałas
Połtora roku się przymierzałem do zakupu. Kupiłem jako 3 auto w rodzinie, takie "tylko dla taty". Nie jestem ekspertem, moja ocena będzie czysto subiektywna.
Wszystko chodzi idealnie. Żadnych luzów, pomyłek. Nie wyobrażam sobie, jak mogłoby działać jeszcze lepiej.
Wielu powie, że do takiego auta tylko manual, ale ja zawsze chciałem mieć automat i dopiero teraz mogłem to marzenia zrealizować. Nie mam porównania do innych automatów, ale... mój kumpel, który ma spore doświadczenie, włącznie z najnowszymi limuzynami niemieckimi, powiedział, że jest super. Jak dla mnie też jest super. W wersji SPORT trzyma auto cały czas na wysokich obrotach, tak więc masz ciągłą moc. W wersji standard możesz sobie jechać jak osobówką do 4000 obrotów, jest w miarę cicho.
To auto się nie wychyla. Jest genialny i mówią to wszystkie testy. Pojedziesz nim raz i każda inna osobówka prowadzi się od tego momentu "nieprzewidywalnie". Wejście w lekki poślizg tylnej osi... nic trudniejszego. Po prostu dociskasz lekko gaz.
Jak na auto sportowe całkiem dobrze.
Wszystko pod ręką, nic nie rozprasza.
Jest OK. Auto to benzyna, szybko się nagrzewa.
Dla kierowcy i pasażera jest OK. Z tyłu jest bardzo słabo. Osoby powyżej 170 cm mogą wybić głową tylną szybę, która zachodzi praktycznie na dach.
Wbrew pozorom jest całkiem dobrze... do 90 km/h i obrotach do 4000. Potem coraz głośniej. Przy 200 km/h jest już jak w samolocie, ale idzie się przyzwyczaić. Pamiętajcie, że drzwi nie mają ramek.
Przeglądów jeszcze nie maiłem, ale z tego co słyszałem, to w porównaniu z autami sportowymi, to będzie bardzo tanio. Na trasie możesz jechać całkiem komfortowo 90km/h i spali 6 litrów. Możesz też cały czas gaz w podłodze i spali 11. Na krótkich trasach do pracy (jadę 10 minut, boczne drogi), które są ciągłą zabawą bierze 12 litrów, ale daje przy tym masę radości.
W toyota GT86 udało się stworzyć nową klasę auta. Za 130tys dostajesz auto, które nie jest może super szybkie, ale.. dla 40letniego tatusia z trójką dzieci na codzień jeżdżącego VERSO, jest super zrywne, aż za szybkie, chodzi bokiem, wyglada jak ferrari (czerwone)
Na razie 2000 km i nic. Wiem, że to żadna odległość, może kiedyś coś napiszę więcej, jak będzie o czym
nic

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Boxer 200KM 147kW [l/100km]