Ocena kierowcy - Toyota Hilux VII Podwójna kabina

offroader, 11 lat temu
Silnik 3.0 D-4D 171KM 126kW
Rok produkcji 2011
Toyota Hilux VII Podwójna kabina 3.0 D-4D 171KM 126kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Inne : całokształt
...jak na tę kategorię - powyżej oczekiwań. Wahałem sie pomiedzy Hiluxem a Amarokiem i po weekendach próbnych nie miałem watpliwości.
troche wołowaty z automatem, ale kultura pracy o niebo lepsza niż u konkurentów (mam rocznikowy model 2012, prawie całkowicie zmodernizowany w porównaniu z porzednikiem). Jedna rzecz troche dziwi, że przy -12C silnik trochę się \'jąka\'. Ale może to jakość paliwa (chociaż np. w moim Wranglerze odpala i wchodzi na obroty jakby to był środek lata).
5 biegów i czuje sie wiek tej skrzyni. Ale jak na woła roboczego to nieźle. Niestety dosyć dramatycznie zwieksza zużycie paliwa. Dopiero na długiej spokojnej trasie jest lepiej.
Generalnie jak sie zmieni opony na coś porzadnego (np. Coopery) to jest b. dobrze. Na zimę założyłem Coopery Discoverery M+S, które są typowymi , ale agresywnymi zimówkami to nawet nie ma większych problemów z jazdą z wyłącznie napędzaną tylną osią.
Bez zastrzeżeń. mam wersję SR5 z kamerą więc przy odrobinie wyczucia można skutecznie \'ogarnąc\' otoczenie.
W zsadzie b. dobrze - z tyłu relatywnie mniej miejsca (przy wysokim kierowcy) - ale to nie Range Rover tylko użytkowy pick-up.Wszystko w zasięgu reki,.
Tu jest b. dobrze - automatyczna klima i psedudo webasto. daje radę...
jest bez rewelacji, ale OK - nawet na dłuższej trasie.
Dużo lepiej niż u poprzednika. Sporo wysiłku włożono w lepszą izloację komory silnika i wyciszenie samej kabiny - ale to wersja SR% - pewnie w tańszych wersjach jest bardziej kompromisowo.
Drogi - ale Toyoty generalnie podrożały.
Na razie trudno powiedzieć - zreszta zdziwiłbym sie jakby coś szwankowało tak wcześnie.
Jak wyżej.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 D-4D 171KM 126kW [l/100km]