Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.
Szukaj

Informacje o Toyota Hilux

Lata produkcji: 1969 - teraz
Segment: Pickup
Produkowany od roku 1969, terenowy pick-up należący do segmentu I. W gamie japońskiej marki Toyota Hilux stała się następcą modelu Stout i w niedługim czasie zyskała ugruntowaną pozycję na rynku. Pierwotnie Hilux sprzedawany był jedynie w Ameryce Północnej i Azji, począwszy od generacji trzeciej oferowany także na Starym Kontynencie. Jest drugim najlepiej sprzedającym się modelem w dziejach Toyoty – do dnia dzisiejszego stworzono osiem generacji auta i wyprodukowano 16 mln jego egzemplarzy. Od roku 2016 dostępna jest najnowsza generacja Toyoty Hilux. Nazwa samochodu pochodzi od angielskiego wyrażenia „highly-luxurious” („bardzo luksusowy”). Poza Europą funkcjonuje także m.in. jako Toyota Pickup lub Truck (nazwa potoczna w Stanach Zjednoczonych).

 

Powagosław

Toyota bardzo długo zabierała się za nowego Hiluxa. Coś, co w segmencie aut osobowych byłoby nie do pomyślenia, w tej klasie aż tak Toyoty nie uwierało, głównie z uwagi na fakt, że Hilux pozostawał klasą samą w sobie. Dziś jest jeszcze piękny.

~Powagosław
Luzacjusz

Dziś nawet pick-up musi wyglądać atrakcyjnie, tym bardziej, że kosztuje niemało i bynajmniej nie służy wyłącznie do wożenia cegieł. Hilux dziś, to Cristiano Ronaldo w ciele Pudzianowskiego. Panom się spodoba.

~Luzacjusz

Oceny Toyota Hilux

Ogólna ocena
4,23
Średnia dla segmentu 4,07
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(81%) NIE(19%)
ZALETY + Karoseria + Brak poważnych usterek + Widoczność
WADY - Stosunek jakość/cena - Koszty utrzymania - Wyciszenie

Dane techniczne Toyota Hilux

Moc silników 62–201 KM
Pojemność silników 2,0–3,4 l
Prędkość maksymalna 150–180 km/h
Przyspieszenie 0-100 11,9–16,2 s
Toyota Hilux Terenowy

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Toyota Hilux
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 302
Koszt ogólny 55,16 PLN
ON52.47 PLN
Wydatki serwisowe 10,86 PLN Pozostałe wydatki 37,31 PLN

Publikacje o Toyota Hilux

Newsy o Toyota Hilux

1 pomiar
Dla Toyota Hilux. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia
Toyota Hilux