Ocena kierowcy - Toyota Previa II

dawid z trojmiasta, 19 lat temu
Silnik 2.4 16V 156KM 115kW
Rok produkcji 2003
Toyota Previa II 2.4 16V 156KM 115kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
auto na lata. lejesz i jezdzisz. do serwisu (zreszta doskonalej jakosci) jazerzdzam tylko na okresowe przeglady
silnik rewelacyjny. kultura pracy zblizona do 6 cylindrowki. silnik jest niesamowicie elastycznny i dynamiczny. z automatem przyspiesza do 100 w ok.11 sek. pamietajmy, ze to van!! w niemczech rozpedzilem, go do 200
mam prevke z automatem. automat pracuje idealnie, zmiana biegow przebiega plynnie i bez jakichkolwiek szarpniec. idealne rozwiazanie w trasy. poza tym jest to inteligentny automat. dostosowywuje tryb swojej pracy do stylu jazdy kierowcy. przy predkosci stalej 90kmh na prostej drodze przy delikatnym bochodzeniem sie z gazem komp. pokladowy pokazuje chwilowe spalanie 4l!!!! niemozliwe a jednak....
autko jest komfortowe a zarazem bezbieczny. bardzo udany kompromis. nie pasuje mi tylko jedno. poprzednia previa miala tyl naped i wolalem te rozwiazanie.
jak na vana nie jest najgorzej. przeszkadza slabo wyczuwalny przod autka oraz masywne przednie slupki mocno ograniczajace widocznosc na skrzyzowaniach w miastach
nie wszystkim moga sie spodobac zegsary na srodku. m,nie one nie przeszkadzaja. przyzwyczailem sie juz. strzalem w dziesiatke jest umieszczenie wajchy od automatu przy kole kierowcy co pozwala na uzystkanie dodatkowej przestrzeni pomiedzy fotelami. sprawdza sie to doskonale w dlogich trasach gdzie mozna np postawic lodowke turystyczna itp. wielkosc i ilosc schowkow wystarczajaca, choc konkurencka bywa lepsza
moje autko wyposarzone jest w 2 strefowa automatyczna klike. sprawdza sie idealnie. jej dzialanie mozna poprawic poprzez montarz przyciemnianych szyb 2 i 3 rzedu, co znaczaco poprawia jej dzialanie(wnetrze mniej sie nagrzewa) a takze podnosi atrakcyjnosc autka. fajna zecza sa tylne okna otwierane jak w klasycznych drzwiach, czyli gora gol a nie jak w wiekszosci wanow tylko uchylane. przydatne tez sa odsowane drzwi z obu stron
rewelacja!!! juz moja stara prevka miala go pod dostatkiem. nawet w 3 rzedzie mozna zasiasc wygodnie nie dotykajac glowa podsofitki. przy 3 rzedach siedzen bagaznik ma ponad 500litrow!!!! zamiast previi bralem pod uwage zakup peugeoya 807 i vw sharana. w 807 po wygodnym zajeciu fotela na miejscu kierowcy(jestem osoba dosc wysoka) w 2 rzedzie za mna moj znajomy mial malo miejsca na nogi. w trzecim rzedzie nie moglem usiasc(za malo miejsca) a bagaznik mial jak w punto!!! ok 250litrow. parodia a nie van!!! to samo volkswagen. zakup renault odpadal ze wzgledu na brak zaufania do marki a chryslera ze wzgledu na usterkowosc.
jest na niezlym poziomie. choc czasem przeszkadza szum oplywajacego powietrza.
nie mam zadnych zastrzezen. autko w miescie pali mi ok. 13 litrow, co przy mojej dynamicznej jezdzie, sporym gabarytom i masie nie uwazam za zbyt duze. w tracie pali ok.8-9 litrow. sadze, ze osoby jezdzace spokojnie moga w miescie zejsc do 10.5-11 a w trasie obciac okolo litra.
tu nie moge napisac nic, gdyz autko kupilem za granica jako nowe
nic.............
jak wyzej. mialem poprzedni model previi ktorym zrobilem ponad 400tys km w 8 lat i w autku nie dzialo sie nic. typowa toyota i nikt juz chyba nigdy nie przekona mnie do innej marki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 16V 156KM 115kW [l/100km]

9,4