Ocena kierowcy - Toyota Prius II

R, 13 lat temu
Silnik 1.5 VVT-i 78KM 57kW
Rok produkcji 2007
Toyota Prius II 1.5 VVT-i 78KM 57kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : musialem sprawdzic ile wart jest system hybrydowy - jezdze do centrum Londynu i przez to nie place CC. do miasta jest doskonaly, pewnie zostanie dla Zonki. Na trase jednak cos zdecydowanie wiekszego. Kupilem Priusa i szukam Lexusa rx 400h. Jestem zachwycony tym, ze podjezdzam do skrzyzowania i on gasnie - ruszam i bezglosnie sie tocze. sprzezenie silnikow - idealne. czy duzo lepszy od diesla - niestety nie... dla mnie oszczednosc na Congestion Charge jest duuuzym atutem i do tego Road Tax - za Meska placilem £245 za Priusa £15 czyli na dzien dobry oszczednosc £230 rocznie. hmmmm - wolalbym by nic sie nie zepsulo. no i brzydki to on jest.... nie kupowalem go jednak ze wzgledu na urode. Tak jak napisalem - jesli jezdzisz po miescie - POLECAM.
nastepny z 2010 jest duuzo lepszy - 1.8 jest w sam raz. 1.5 niestety za slaby
kombinacja silnika spalinowego i elektrycznego jest doskonale wywazona - jestem zachwycony, jezdze do ok 130km/h najszybciej ok 150, im szybciej tym glosniejszy az uciazliwy
plynna, zadnych problemow - jezdze automatem ok 6-7 lat, to najlepsza skrzynia jaka mialem sposrod bmw meska, mazdy, renault, forda ale co tu porownywac - inne silnki inny styl jazdy....
hmmmm.... turla sie.... jest ok, zadnego szalu. w sumie nic negatywnego i takiego suuuper jak BMW.
lusterka sa okok, niestety wsteczne nie jest samosciemniajace - duuuzy minus. do lexusa tez takie pchaja - jakies nieporozumienie. do tylu moze byc, belka troche przeszkadza.
dotykowa klimatyzacja i radio - zbyt duzo zachodu by to obslugiwac. Przyciskie w kierownicy to zdumienie - po co mi obieg wewnetrzny na kierownicy??? temperatura i a/c to dobry pomysl ale ogrzewanie szyb....? w sumie czemu nie choc rzadko uzywam. jest lepiej niz dobrze ale nie doskonale.
nie ma sie do czego przyczepic
z przodu ok - schowki calkiem calkiem - w podlokietniku super. do tego na okulary. z tylu jeszcze nie siedzialem (zrobilem ok 40000km)
no tu jest zle.... przesiadlem sie z okularnika i tu jest kiepsciutko... powyzej 110km/h silnik wyje jak wyprzedzam... nowsze modele z 1.8 sa duuzo lepsze
na 45 litrach robie ok 510mil czyli ok 800km. 80% trasa. szybko tym nie pojezdzisz, wskazania producenta to niestety bajki ale 5/100 to calkiem ok. idealne autko do miasta - niestety ja robie trasy gdzie jezdzi na spalinowym, ktory jest glosny i w sumie za slaby. wskazania ilosci paliwa w zbiorniku z kosmosu
zero usterek
zero usterek choc troche mnie przestraszyli tym pedelem gazu ktory niby sie blokuje... nie powinni puszczac go przez komputer... serwis bardzo przyjazny po jazdach z poczatku 2010

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VVT-i 78KM 57kW [l/100km]

Toyota Prius II