Nasza strona www używa technologii wykrywającej konfigurację przeglądarki użytkownika oraz Ciasteczek (Cookie). Korzystanie z serwisu oznacza, że akceptujesz politykę prywatności i wyrażasz zgodę na używanie Cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Sprawdź politykę prywatności.

Informacje o Toyota Prius

Lata produkcji: 1997 - teraz
Segment: Niższa klasa średnia

Pierwszy masowo produkowany i sprzedawany na całym świecie samochód z napędem hybrydowym, z racji swoich rozmiarów, klasyfikowany w segmencie C (niższa klasa średnia). Debiutował w 1997 roku, bazował na prototypie o tej samej nazwie z lat 1995-96, był też spokrewniony z modelem Echo (amerykańska wersja sedan modelu Yaris). Prius to łacińskie słowo oznaczające "wcześniej". Początkowo model dostępny był tylko w Japonii, w 2000 roku pojawił się też na innych rynkach. Obecnie oferowana jest jego czwarta generacja. Prius odniósł spory sukces nie tylko komercyjny (ok. miliona sprzedanych egzemplarzy), ale i marketingowy (wiele nagród w prestiżowych plebiscytach).

Powagosław

Pierwszy seryjnie produkowany samochód z napędem hybrydowym, marzenie hollywoodzkich gwiazd. Sylwetka przyciężkawa i nieproporcjonalna, ale idea szczytna.

~Powagosław
Luzacjusz

Śmieszy mnie cała ta ekologiczność Priusa. Panowie z Toyoty trują, że ich auto nie truje. Zapominają, że wyprodukowanie go wymagało zachwiania równowagi ekologicznej w promieniu kilku kilometrów od taśmy montażowej.

~Luzacjusz

Toyota Prius – wybierz generację

Pokaż generacje z silnikiem:

Oceny Toyota Prius

Ogólna ocena
4,48
Średnia dla segmentu 4,07
Czy kupiłbyś ponownie to auto?
TAK(87%) NIE(13%)
ZALETY + Skrzynia biegów + Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów + Drobne usterki
WADY - Widoczność - Stosunek jakość/cena - Karoseria

Wybrane oceny

miroslak@heisei.pl
Toyota Prius II Sedan
1.5 VVT-i 78KM 57kW (2003-2009) 4,85
samochód dobrze zaprojektowany, w którym na naszych drogach nawet po 700 kilometrach nie męczę się. Jazda w korkach to bajka. A i moźliwość cichego poruszania się po własnym osiedlu jest miłym gestem wobec sąsiadów. Jakość i oszczędność ocenia się w portfelu. Z tym samochodem nawet ropa po 100 USD nie przeraźa tak bardzo.
dodano 11 lat temu przez miroslak@heisei.pl
OkPPeter12f
Toyota Prius IV Hatchback
1.8 Hybrid 122KM 90kW (od 2016) 4,77
Kupiłem nowego Priusa do jazdy... w trasie. Nietypowo ale w tym szaleństwie jest metoda. Robię rocznie ponad 60 tys. km (z tego 90% trasa) Zanim przymierzyłem się do Priusa miałem okazję przetestować hybrydę ponieważ od prawie 2 lat naszym drugim autem w domu jest Toyota Auris 1.8 HSD. Kupiliśmy ją do jazdy głownie po mieście, no co dzień to auto żony, która na początku nie chciała automatu bo lubi zmieniać biegi A teraz nie chce już innego...
dodano 3 miesiące temu przez OkPPeter12f
Mateusz Miziołek
Toyota Prius II Sedan
1.5 VVT-i 78KM 57kW (2003-2009) 4,15
Kupiłem to auto z premedytacją nie z racji jego pseudoekologiczniości, ale z uwagi na automat, spalanie jak w Smarcie, dużo przestrzeni dla dwuosobowej załogi, nawet z dzieckiem. Do tego to nieco egzotyczne auto. Fajne, ale tylko jeżeli traktujesz to jako pojazd, nie dający frajdę samochód. Najlepiej mieć w garażu motocykl albo dwumiejscowego roadstera na niedzielne wyjazdy. A Prius? Niezawodny niczym wierny owczarek, ale nudny \"do porzygu\" :P
dodano 6 lat temu przez Mateusz Miziołek

Dane techniczne Toyota Prius

Moc silników 58–136 KM
Pojemność silników 1,5–1,8 l
Prędkość maksymalna 160–180 km/h
Przyspieszenie 0-100 9,8–13,4 s
Toyota Prius Sedan

Dziennik kosztów

Statystyki dzienników dla aut Toyota Prius
Średni koszt na 100 km Liczba wpisów: 1611
Koszt ogólny 37,02 PLN
PB25.2 PLN
PR19.85 PLN
Wydatki serwisowe 5,11 PLN Pozostałe wydatki 12,41 PLN

Publikacje o Toyota Prius

Newsy o Toyota Prius

2 pomiary
Dla Toyota Prius. Zobacz!
Pomiar Spalania
Pomiar Przyspieszenia
Pomiar Wyciszenia
Toyota Prius