Ocena kierowcy - Toyota Prius II

Gotoxy76, 2 lata temu
Silnik 1.5 VVT-i 78KM 57kW
Rok produkcji 2003
Toyota Prius II 1.5 VVT-i 78KM 57kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Ogólnie pozytywnie mnie zaskoczył.
Idealny samochód dla osób na których pisk opon przy ruszaniu ze świateł nie robi wrażenia. Nic się nie psuje,ale części tanie. Mało pali, tanie oc, w środku przemyślany, 18 lat bez rdzy, 300tys przebiegu silnik jak nowy, w środku nic nie zniszczone, siedzenia nie przetarte, kierownica nie wytarta ,plastiki nie poniszczone, symbole na przyciskach nie przetarte, jedynie mała rysa na dzwigni do otwierania schowka. Większość ludzi obawia się baterii. W mojej miejscowości zregenerowane ogniwo kosztuje ok 100zl. Nie wiem czy w moim egzemplarzu baterie były wymieniane. Sprawdzałem ich sprawność aplikacją dr.prius i jest bardzo dobrze. Najwięcej pali zimą. Po mieście lekko ponad 6 litrów. Wiosną ,latem, jesienią przy cały czas włączonej klimatyzacji, po mieście ok 5l W trasie przy spokojnej jeździe 3.5l
Genialny żółw.
CVT jak mocniej wciśniesz gaz będzie wył
Mógłby być jeszcze odrobinę miększy.
18 lat brak rdzy
Do przodu ok z tyłu gorzej ,ale są czujniki parkowania.
Pod tym względem lepszym nie jeździłem. Wszystko pod ręką. Przyciski w kierownicy są genialne. Sterowanie głośnością, zmiana stacjii, utworów, temperatury, wl/wyl klimatyzacji, obieg wewnętrzny, odmrazanie szyb. Dźwignia zmiany biegów w kierownicy. Duży wygodny podlokietnik. Miejsce na kawę napoje, sporo sporych schowków.
Pod tym względem również lepszym nie jeździłem. Nadmuch na szybę odparowuje ją momentalnie. Zimą szybko się nagrzewa.
Pomiędzy siedzeniami brak kolumny z dźwignią biegów która jest przy kierownicy powoduje , że jest tam pusta przestrzeń i dużo miejsca. Dla wysokich super
Trochę słychać silnik ,czasem zaskrzypi plastik i można usłyszeć jakiś odgłos przełączania się czegoś :) w książce pisze , że to normalne. Bardzo dobre nagłośnienie.
Przez rok nic się nie popsuło. Teraz słyszę lekko tłumik więc trzeba będzie go wymienić.
Warty każdej złotówki. Niskie spalanie ,niskie ubezpieczenie, nic się nie popsuło ,ale części w przystępnych cenach.
Tłumik. Więcej nic. Nawet ani jednej żarówki.
Żadnej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 VVT-i 78KM 57kW [l/100km]