Ocena kierowcy - Toyota RAV4 V SUV

Marcin, 3 lata temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Rok produkcji 2019
Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Inne : Piszę nawigację gdyż uznaję ją jako usterkę.
Generalnie bardzo fajny samochód. Dynamiczny, oszczędny, wygodny. Nie dałem 5 gwiazdek wyłącznie z powodu nawigacji. W 8 letnie hybrydzie żony jest fatalna. Sadziłem, że po tylu latach i coś się zmieniło. Jeszcze nie miałem tak słabej nawigacji bez możliwości zastosowania Android Auto i Apple CarPlay . Toyota powinna pilnie dokonać uaktualnienia o Android Auto i Apple CarPlay. Za darmo jako rekompensatę za mękę z nawigacją ! Ogólnie multimedia dość proste i przyzwoite. Zasadniczo pali bardzo mało, w mieście, drogi gminne i powiatowe to jest jego atut. Drogi szybkiego ruchu i autostrady o ile jeździsz zgodnie z przepisami ( a powinieneś ) nie gorzej niż większość większych SUV-ów. Dobre zawieszenie i dynamika a że często bywam na drogach gruntowych i leśnych ,w każdej porze roku , potwierdzam wysoką użyteczność napędu 4x4. Miewałem już duże SUV-y ale ten jest najfajnieszy.
W zależności od trybu zawsze jest zadawalająco. Osobiście jeżdżę głównie na ECO, który zupełnie mi wystarcza. Zaznaczyć jednak trzeba, że w trybie dynamicznym jest rewelacyjny jednak trochę więcej pali.
W porównaniu do poprzedniej rav-ki dużo lepiej. W porównaniu do innych marek całkiem przyzwoicie.
Bez zastrzeżeń. W terenie ( błoto, śnieg, drogi gruntowe ) napęd 4x4 rewelacyjny. Duża różnica w porównaniu do poprzedniego samochodu, który miał zwykły 4x4.
Lakier trochę zbyt miękki
Bez uwag. Dobra kamera cofania,
Mogło by być trochę lepiej. Brak podświetlenia przycisków sterujących elektryką szyb do spore przeoczenie w tym przedziale cenowym.
Bez uwag a nawet bardzo dobrze.
Miejsca jest wystarczająco dużo.
Przy 130-140 powinno być ciszej. W zwykłej jeździe bardzo dobrze.
Tylko paliwo. Pierwszy serwis 1400 zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW [l/100km]

6,8