Ocena kierowcy - Toyota Sienna II

aaawaldi, 8 lat temu
Silnik 3.3 i V6 24V 233KM 171kW
Rok produkcji 2007
Toyota Sienna II 3.3 i V6 24V 233KM 171kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo wygodny samochód. Jego prowadzenie, to sama przyjemność. Zawieszenie jest wręcz pancerne - dużo jeździliśmy polnymi drogami i zero stuków i luzów.
Doskonale wyposażony, bardzo wygodny, bezawaryjny Van za niewielkie pieniądze. Po wielu zmianach samochodów - trafiliśmy na idealne auto na rodzinne podróże. Potwierdziło się to, co mówił nam sprzedający - jeśli ktoś sprzedaje Siennę, to tylko dlatego, że kupuje nowszą.
Silnik, to podstawowa jednostka Toyoty, sprawdzona w Lexusach, Camry itd. Kupiłem auto z przebiegiem 150000km , założyłem inst. gazową i zrobiłem bezawaryjnie 80000km.
Bezawaryjna, płynnie zmienia biegi. Napewno odstaje od najnowszych skrzyń automatycznych, ale Van, to nie ścigacz - bardziej liczy się niezawodność.
Bardzo, bardzo wygodne auto. Na zakrętach pochyla się trochę mocniej, ale to przecież Van a w tej klasie to raczej norma. Prowadzi się bardzo dobrze, świetnie działa ESP. Do tylnej osi warto dorzucić poduszki pneumatyczne z regulacją twardości.
Bardzo dobra widoczność. Siedzi się wysoko, duże szyby i lusterka.
Wszystko na swoim miejscu, proste w obsłudze. Bardzo duża liczba uchwytów na napoje. Dodatkowe schowki - idealnie na długie wyjazdy.
3 strefowa klimatyzacja daje radę w każdych warunkach.
4 kapitańskie fotele z podłokietnikami, szerokie i wygodne jak kanapa u babci. Nawet trzeci rząd jest wygodny i ma regulację oparcia. Auto jest bardzo szerokie, więc przestrzeni dla wszystkich jest aż zanadto. Podróżuje się jak w Business Class.
Jest naprawdę bardzo dobrze. W klasie Vanów, to naprawdę TOP.
Biorąc pod uwagę gabaryty i masę - samochód jest bardzo oszczędny, a po założeniu gazu, to już naprawdę super ekonomiczne auto. Bezawaryjny, części eksploatacyjne dostępne ( to samo co Camry i Lexus ) niedrogie.
Stosunek jakości, wygody , komfortu i wyposażenie do ceny jest bardzo dobry. Za te pieniądze nie do uzyskania w niemieckich autach.
Żadnych usterek przez prawie 100000km.
ZERO, ZERO, ZERO !

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.3 i V6 24V 233KM 171kW [l/100km]