Ocena kierowcy - Toyota Starlet III

Benita, 15 lat temu
Silnik 1.3 i 12V 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Toyota Starlet III 1.3 i 12V 75KM 55kW 1989-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik chodzi cicho i miarowo, kazdy kto wsiada to sie pyta: to auto ma 15 lat?? No tak, co toyota to toyota:-) rozumie sie samo przez sie.
Inne : zamontowanie tylnej półki jest takie sobie. Trzeba ją podkleic takimi gumkami zeby nie pukała na wybojach.
Inne : Prowadnice klaksonu sa plastikowe i jedna sie ułamała i z jednego boku lekko odstaje. Nie jest to jakos uciażliwe ale zaskoczona bylam, ze jest tam to wlasnie zrobione z tak kruchego plastiku.
Jak narazie, odpukać, sprawuje sie bardzo dobrze. Chodzi rowno i w cicho. Nie ma problemu w zimie. Odpala od razu i pracuje tak samo.
Nigdy nie mialam problemów ze skrzynia biegów. Biego wchodza równo i płynnie.
Wentylacja jest naprawde dobra. Przy dobrym utrzymaniu wentylacji (regularne przeczyszczanie) nawet przy predkosci 50km/h i przy nawiewie na "off" wieje bardzo dobrze.
No niestety, jedyne co mi nie pasuje to to ze posiadam wersje 3-drzwiowa. Dla kierowcy i pasazera z przodu jest miejsca wystarczajaco. Ale dla pasazerow z tylu jest malo. Przy wersji 5-cio drzwiowej takiej przestrzeni z tylu jest nieco wiecej.
Do wyciszenia takze, mozna miec zastrzezenia. No ale jest to autko do jezdzenia po meiscie i na krootkie trasy wiec da sie zniesc:-)
Co do ekonomicznosci mojej Starletki to nie mam zadnych zastrzezen. Serwisuje ja regularnie w ASO i jestem bardzo zadowolona, gdyz napraw nie mam praktycznie wogole.
Autko jest dla mnie niezawodne, po ppierwsze: nie psuje sie, (wstyd sie przyznac, ale wczesniej jezdzilam przez 4 miesiace WV golfem II - nigdy wiecej takiego doswiadczenia - tam wszystko sie trzeslo nie bylo elastyczne, plastik wykoniania fatalny), nie stuka, nie puka, plastik kokpitu jest elastyczny wogole, plastik jest porzadny. Rdza omija Starletki z daleka, nadkola sa specjalnie wzmocnione. Malo pali, wszedzie sie zmiesci (:P) no i przy takiej malej masie i 75koniach jest zrywna.
Nie mialam powazniej usterki w mojej starletce. Jedyna usterka jaka byla to przepalenie sie zarowki nad wskaznikiem paliwa (smiech).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 12V 75KM 55kW [l/100km]

5,8