Ocena kierowcy - Toyota Starlet III

Jimmy, 13 lat temu
Silnik 1.5 D 55KM 40kW
Rok produkcji 1990
Toyota Starlet III 1.5 D 55KM 40kW 1989-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny silniczek świetnie sobie radzi z lekkim autkiem. Prowadzenie w zakrętach!!! Autko prowokuje do szybkiej jazdy. Przez 3 miesiące dostałem 4 mandaty..
Kiedyś handlowałem autami i mam duże porównanie. Uważam, że jest to jedna z lepszych konstrukcji w historii automobilizmu. W moim przypadku mercedes 124 stoi pod domem a ja jeżdżę starletką i namawiam żonę żeby nie zmieniała pracy (bo ma 2min na piechotkę). Poza tym TYM AUTKIEM WSPANIALE SIĘ JEŹDZI!!!
Silnik jest najlepszą częścią tego autka, Bardzo dynamiczny, w ogóle się nie męczy, Niesamowicie liniowa charakterystyka!!! Dotykając delikatnie gazu na dość niskich obrotach autko fruwa, natomiast kręcąc go wysoko nie przynosi to spodziewanego efektu(inaczej niż w benzynie). Dodam, że silniczek się kręci jak szlifierka, bardzo wysoko. Przyspieszenie jest troszkę lepsze na wysokich obrotach, ale po co kręcić..
Beznadziejnie dobrane przełożenia, to świetnie zestrojona skrzynia do benzyny 1.0, ale nie do autka ważącego 800kg, z takim żwawym silnikiem. Założyłem 12% większe koła i jest w miarę ok. na autostradzie powyżej 140km/h brakuje jeszcze 10%. lewarek pracuje idealnie nawet po 20 latach
Noo, tutaj jest na sportowo i bardzo przyjemnie, subiektywnie lubię to zawieszenie. Twarde, ale tylko subaru tak wchodzi w zakręty z tych aut którymi jeździłem.. Ostatnio pojezdziłem kilka dni starletką i potem wsiadłem do mojego mercedesa 124. O mało nie wykosiłem kukurydzy a wydawało mi się, że jadę o 20 km wolniej... Dodam, że Mc-persony chałasują z przodu, ale w prosty sposób można je wyciszyć.
Widoczność ok. Trudno mi oceniać zawsze jezdziłem autami o 3 klasy wyżej.
Wszystko super. Ciekawostką jest, że wszystkie prełączniki po 20 latach pracują jak nowe i wszystko działa!!! Nie znajdziecie tego w żadnym mercedesie.. ale to w rubryce niezawodność
No cuż, Może to zbyt wysoka ocena dla auta bez klimy.. Chętnie bym postawił piwo człowiekowi który tam zamontował tylne szybki uchylne, działają rewelacyjnie!!! Ogrzewanie sprawdzałem przy temp 0` można się poparzyć
Mam 188cm, przy tym wzroście po odsunięciu fotela nie dosięgam do kierownicy. Z tyłu jest ok. jeżeli kierowca nie jest mojego wzrostu ;) Świetnie rozplanowana przestrzeń i dużo większy bagażnik niż w citroenie C1. Nie zaponminajmy, że autko jest małe gabarytowo, ale zaskakuje po zajęciu miejsca.. Siedzi się nisko..
Tu jest słabo. Do 120 można jechać, potem silnik chce wyskoczyć. Polecam matę korkową na podłogę(tanio) i bitumiczne na nadkola i silnik, osłonę silnika trudno jest okleić więc można pomalować gumą w płynie, taką jak do brodzików. I jest ok.
Na orginalnych kołach autko paliło średnio 4.2- 4.5 (jeżdrzę szybko) po założeniu 165/70 R14 na trasie 1900km(w/g map google bo licznik źle pokazuje), 3 osoby + bagaż prędkość 150km/h spalanie 4.051L/100km generalnie w normalnej jeździe miasto i okolice mieszczę się w 4L, trasa do 120km/h średnio 3.6L
Tu brakuje okienek, dał bym 7. Auto kupione za 3tyś. Deprecjacja praktycznie nie dotyczy. Spalanie jak w audi czy lupo D które kosztują po 10 000zł i się psują. W raportach decry te autka były na najwyższych pozycjach!!!
Auto ma 250 000 km chodzi doskonale, mam jakieś gumki w zawieszeniu do wymiany (na stacji diagnostycznej powiedzieli, że to nie ma wpływu na bezpieczeństwo) Nawet tylny spryskiwacz i wycieraczka działa idealnie.
Nic!!!!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 D 55KM 40kW [l/100km]