Ocena kierowcy - Toyota Starlet IV

Karol, 8 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Toyota Starlet IV 1.3 i 16V 75KM 55kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Najlepsza rzecz w tym aucie ,silnik o pojemności 1.3 a zbiera się jak 1.8
Z starletką idzie już na trzeci rok.Przejechałem 21 tyś km i ogólnie jestem mega zadowolony.Auto nie dla wszystkich.Sylwetka może się nie spodobać wszystkim .Moja wersja to salon pl a więc typowy golas jeśli chodzi o wyposażenie ale mi to nie przeszkadza, nawet brak wspomagania.
Świetnie się zbiera ,przyspiesza nawet z piątego biegu i ten metaliczny dźwięk przy przyspieszeniu.Czuć w nim moc mimo że to tylko 1.3 niejeden na światłach się zdziwił.Wg dokumentacji mam go zagazowanego od 130 tyś przez poprzedniego właściciela.Instalacja gazu to druga generacja BRC Blitz lambda gaz plus reduktor Tecno bardzo dobrze sie sprawuję
Ponad 200tyś i 17 lat a biegi wchodzą jak w nowym aucie. Przełożenia szybkie i proste trochę jak w sportowym aucie.Przy wrzucaniu wstecznego czasami delikatnie szarpnie.
Mam wersje bez wspomagania ale nie przeszkadza to przy pokonywaniu szybko zakrętów.Delikatnie się przechyla na szybko pokonywanych zakrętach ale to wszystko zależy od stanu zawieszenia wiadomo.
Świetna widoczność w lusterkach dzięki dużym rozmiarom. Duże szyby i niewielkie słupki boczne nie przeszkadzają jak w nowszych autach.Ogólnie bardzo dobra widoczność na wszystkie strony no i ta nietypowa linia górnej krawędzi drzwi schodząca w dół charakterystyczna dla starlet...
Rozmieszczenie zegarów ok ,wszystko pod ręką jak trzeba Jak się chce zapiąć pasem to trzeba dosyć daleko do tyłu po nie sięgać.
Dosyć szybko się nagrzewa ale tez szybko ochładza .Wentylacja ok.
Średnio .Dla dwóch osób jest w miarę ok ale z tyłu już gorzej.W sumie nie ma tragedii.Mam 177 cm wzrostu i lewe kolano musi się opierać o część deski rozdzielczej ale przyzwyczaiłem się do tego.Dla wyższych może być to problem.Fotele fatalne ale i tak bardziej miękkie niż w corsie
Powyżej setki robi się głośny ale mała waga i cienkie blachy robią swoje.Coś za coś.
Drogie części do japończyków to mit ten kto miał to wie.Jak chce się kupować i wymieniać na porządne zamienniki to zawsze są droższe i to do każdego auta. Często można kupić części oryginały aso po naprawdę dobrej cenie z powodu tego że i do starlet nie sprzedają się często.
Za niewielkie pieniądze można kupić starlet nawet z lpg,która pali niewiele a jedzie naprawdę super.
Mechanizm wycieraczek do wymiany,zawiasy drzwi lubią siadać,antena słupkowa nie chce się schować ,uszczelniacz na połączeniu skrzyni i silnika lubi cieknąć,wskazówka prędkościomierza lubi falować ,brzęczenie,manetki kierunkowskazu,słabe podświetlenie zegarów,znikający wyświetlacz na zegarku w środku deski
Chyba najpoważniejszą była awaria alternatora.Cóż moja wina bo już dawał znaki wcześniej.wymieniłem na nowy zamiennik ale uwaga oryginalny denso był od nowości więc miał prawo się skończyć przy tym przebiegu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,3