Ocena kierowcy - Toyota Supra III

Tomek, 16 lat temu
Silnik 3.0 Turbo 238KM 175kW
Rok produkcji 1990
Toyota Supra III 3.0 Turbo 238KM 175kW 1988-1993 - Oceń swoje auto
Inne : Jazda bokami. Palenie gumy pod światłami (przy szerokości opon 265). Możliwość wykonania tuningu mechanicznego i optycznego u nas w kraju.
Silnik : w upalne dni bardzo się grzeje
Karoseria : przy zdjentym dachu zbyt mało sztywne nadwozie
Inne : trudno to nazwać usterką, ale niewygodne fotele przednie
Samochód wyprodukowany w Japonii, mający 17 lat posiada dosłownie kilka ognisk korozji, a perforacje (w 2 miejscach) powstały z podów niewłaściwej eksploatacji np.: piasek pod kołem zapasowym, czy kamyki i luźno leżące klucze w bocznym schowku w bagażniku. Mechanika działa w zależności jak się o nią dba-ja dbam.
Jest już filtr stożkowy oraz przelotowy wydech bez katalizatora i może być, lecz jeszcze trochę podniosę moc - conajmniej do 300 KM i będzie ok jak na jazdę po ulicach. Minusem jest przegrzewanie się silnika w upalne dni- niewypał ze sprzęgłem wiskotycznym na wentylatorze.
Mimo, że automat wszystko ok.
ok
Jak na lata produkcji to super, jak na dzisiejsze lata ok.
ok
Z przodu miejsca jest wystarczająco, tylko fotele niewygodne, tył mało miejsca, ale to nie limuzyna.
Trudno powiedzieć, żeby było cicho przy przelotowym wydechu.
Cóż trudno liczyć litry w takim aucie. Przy spokojnej jeździe w mieście udało mi się uzyskać wynik 13,5 l/100km, a jeżdżąc bardziej dynamicznie-to spali tyle ile będzie chciał (oczywiście V-power racing).
Za niewielkie pieniądze można mieć samochód wyróżniający się na ulicy, z dobrymi osiągami, otwartym dachem, przy odpowiednich finansach i pracy rąk własnych oraz mechanika będzie bezawaryjny. Ponadto przy odrobinie wyobraźni można poprawić i tak już dobry wygląd zewnętrzny, tak żeby naprawdę cieszył oko.
Jest to auto 17-sto letnie i niewymagajmy bezawaryjności, ale jak je doprowadzę do stanu zadowalającego mnie to będzie ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 Turbo 238KM 175kW [l/100km]

18,7