Ocena kierowcy - Toyota Yaris Verso

Fan Japończyków, 9 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 86KM 63kW
Rok produkcji 2000
Toyota Yaris Verso 1.3 i 16V 86KM 63kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przede wszystkim przestrzeń z przodu jak i z tyłu. Wszedł kolega 187cm wzrostu i spokojnie sobie siedział co i dla mnie było zdumiewające. Stwierdził, że tu o wiele więcej miejsca jak w jego Golfie III.
Auto ciekawe, głównie ze względu na swoja budowę. Nie czuję się w nim jak w dostawczaku, a wcale nie jest mniejszy od innych tego typu.
Zrywny, szybko wchodzi na obroty
działa bez zarzutu, lekko i precyzyjnie
Auto zachowuje się ogólnie prawidłowo, jednak w zakrętach jest uczucie nurkowania, co chyba jest normalne przy tej wysokości. Nierówności tłumi dość dobrze, zawieszenie jest dość twarde, lubię takie!
We wszystkie strony wzorowa.
Wygodne fotele, kierownica mogła by być jeszcze regulowana w drugiej płaszczyźnie (jest tylko góra dół, przydałby się przód i tył) i zegary na środku kokpitu, ale można się przyzwyczaić i jest jak dla mnie wszystko ok.
Przy 4 osobach gadających we wnętrzu, niekiedy w Skodzie Fabii którą kiedyś miałem było wszystko zaparowane, w Toyocie tego nie ma, jest po prostu duża przestrzeń
Wygodnie dla 4 osób, ewentualnie 5 tylko małe dziecko (w wąskim foteliku)
Na wolnych obrotach silnik niesłyszalny. Przy jeździe powyżej 120km/h jest głośno ale da się słuchać radia i w miarę przyzwoicie rozmawiać.
Na razie nie wielkie, tylko eksploatacyjne, chociaż będzie potrzeba wymiany katalizatora. Mechanik proponuje mi zamiennik za 400 zł i tak też pewnie zrobię.
Cena zakupu była wysoka. Za połowę tego miałbym Renault Kangoo z tego samego rocznika, ale wolałem Japończyka w myśl zasady co tanie to drogie...
Niewielkie ślady korozji w okolicy podłogi bagażnika, poprzedni właściciel nie dbał. Całe nadwozie jest ocynkowane, jak na auto 14-letnie uważam, że wszystko gra.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 86KM 63kW [l/100km]

5,9