Ocena kierowcy - Toyota Yaris II Hatchback 5d

Mike, 17 lat temu
Silnik 1.0 VVT-i 69KM 51kW
Rok produkcji 2006
Toyota Yaris II Hatchback 5d 1.0 VVT-i 69KM 51kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przestrzeń w kabinie.
Doskonały samochodzik na dojazdy do pracy (pracuję 40 km od miejsca zamieszkania), radzi sobie w każdych warunkach zapewniając dobry komfort jazdy. Ostatnio w ciągu 4 dni zrobiłem 2500 km (po Polsce) i stwierdzam, że na autostradzie ma wystarczającą dynamikę, żeby jechać większość czasu lewym pasem (Vmax 170 km/h), ustępowałem tylko od czasu do czasu Audi A6 lub podobnej klasy pojazdom, "lecącym" 200 km/h. Polecam do Yarisa benzynę Shell V-Power 95- działa jak na "Rocket Juice".
Nie spodziewałem się, że z 998 cm3 pojemności można wydobyć tak dużą moc. Najlepsze obroty to 3-4 tys. wtedy pracuje naprawdę cicho i bardzo dynamicznie.
Pracuje bezproblemowo. Biegi wchodzą miękko z "kliknięciem". Drugi bieg trochę mułowaty, a piątka zbyt bardzo zbliżona do czwórki, ale to "drobiazgi" w porównaniu z całokształtem.
Niestety auto wyraźnie odczywa nierówności -zdecydowanie sztywne zawieszenie, o ile z przodu to nie problem (poprawia charakterystykę na zakrętach) o tyle osoby z tyłu czują definitywnie mniejszy komfort. Cóż, albo komfort albo bezpieczeństwo na zakrętach.
Kwestia przyzwyczajenia do nowej stylistyki. Ja nie mam zastrzeżeń. Oczywiście można zapomnieć o zaglądaniu pod przednie koło jak w maluchu ale widać wystarczająco dużo.
Faktycznie z ergonomią zwłaszcza z tyłu mogłoby być trochę lepiej. Dostęp do komputera pokładowego dla długorękich orangutanów.
Nic dodać nic ująć, poezja (klimatyzacja manualna).
O siedzeniu z tyłu z powiększonym bagażnikiem (fotele przesunięte do przodu) zapomnijcie. Z przodu O.K., nawet bardzo dużo miejsca.
Tylko silnik cicho mruczy (aż do 4 tys. obrotów, potem już go trochę słychać).
Jak na 998 cm3 przystało- bomba.
Mógłby być odrobinę tańszy. No cóż, cenowo to Toyota pełną gębą.
Wszystko O.K. (Jak dotąd).
Dotychczas nic się nie psuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 VVT-i 69KM 51kW [l/100km]

5,2