Ocena kierowcy - Toyota Yaris II Hatchback 5d

smar, 18 lat temu
Silnik 1.3 i VVT-i 86KM 63kW
Rok produkcji 2006
Toyota Yaris II Hatchback 5d 1.3 i VVT-i 86KM 63kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
nie daję 5 bo byłaby to ocena zbyt subiektywna (no bo skoro kupiłem to chwalę; a jak bym nie miał chwalić to po co kupowałem)
mało elastyczny - tzn. słaby na niskich obrotach; z drugiej strony cichy, dobrze ciągnie do duzych prędkosci pod warunkiem za za wczesnie nie zmieniasz biegów na wyzsze; przed wyprzedzaniem obowiązkowo redukcja o bieg nizej i wtedy można ruszać smiało
niby wszystko bardzo dobrze ale ciągle jeszcze mi śię zdarza, że ruszam z miejsca a nie mam pierwszego biegu (tylko 3 lub nic) ewentualnie w czasie jazdy 5 zamiast 3 (lecz może to być moja wina gdyż jestem przyzwyczajony do znacznie gorszych samochodów)
drogi się trzyma jakby miała klej na oponach; układ kierowniczy i wspomaganie jak dla mnie świetnie zestrojone; hamulce - REWELACYJNE!!! Zawieszenie - przy tak (stosunkowo) małym samochodzie i naszych drogach trudno wymagać wiecej
z przodu bardzo dobra - szczególnie gdy porównuję z innymi samochodami podobnej klasy; do tyłu kiepska ale to też jest regułą dla innych podobnych modeli
mało manipuladeł a cała obsługa to krótkie lub dłuższe naciśnięcie - mnie to odpowiada. Co do reszty przełączników to opanowałem je bardzo szybko więc chyba nie jest zle?
nie miałem okazji sprawdzić w ekstremalnych warunkach (duży mróz lub upał)
rodzina nie narzeka a nawet jest bardzo zadowolona; w jednym z artykułów w prasie ganili zbyt krótkie siedziska foteli z przodu - gdy jeździłem tylko po miescie to się z tego smiałem lecz w pierwszej dłuższej trasie przyznałem im rację
w zasadzie słychać tylko efekty toczenia się kół po drodze ale to chyba bardziej wina drogi
8,2 - 8,3 po mieście przy przeciętnej jeździe; na trasie 6,2 do 6,8 w zależności od tego jak bardzo nam się spieszy
5 drzwi z klimą, metalikiem i wersją Luna buli się 50 - szkoda, że nie taniej
za wcześnie na ocenę