Ocena kierowcy - Toyota Yaris II Hatchback 5d

Łuki, 14 lat temu
Silnik 1.33 Dual VVT-i 101KM 74kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: 5 lat
Toyota Yaris II Hatchback 5d 1.33 Dual VVT-i 101KM 74kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik i skrzynia biegów jest rewelacyjna. Biegami się chce się caly czas żąblować ponieważ lewarek pracuje bardzo płynnie. W dodatku ten super silnik, który jest bardzo cichy.
Yaris z silnikiem 1,33 Dual VVT-i jest naprawdę godny zainteresowania. Jest bardzo ekonomiczny a zarazem pozwala na dynamiczna jazdę. Jestem bardzo zadowolony z nowego Yarisa. Miałem okazję przetestować go na trasie o dystansie 1000km i sprawdził się zarzutu, podróżuje się nim naprawdę wygodnie. Jest bardzo wygodny, sprawdzi się zarówno w zatłoczonym mieście jak i na dłuższych trasach. Jeśli ktoś szuka niezawodnego małego samochodu z ekonomicznym silnikiem to z czystym sumieniem polecam Yarisa 1,33 Dual VVT-1 o mocy 101 kM. Jest to idealny samochód zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. PS. Rozważałem również zakup Mazdy 2 ale czas oczekiwania wynosił 5 miesięcy, w dodatku koszt przeglądów manie przeraził ok. 1000 PLN.
Silnik bardzo elastyczny i zarazem ekonomiczny. Naprawdę super pracuje, do 3500 obr/min jest bardzo cicho, hałas wzrasta dopiero po przekroczeniu 4000 obr/min ale jest bardzo przyjemny dla ucha.
6 biegów robi swoje. Lewarek skrzyni biegów pracuje bardzo lekko, bez żadnych zgrzytów. Skrzynia naprawdę super.
Dobrze trzyma się drogi
Widoczność doskonała we wszystkich kierunkach
Ergonomia świetna, wszystko jest pod ręką, ma dużo schowków, które człowiek docenia podczas dalszych wyjazdów np. za granicę.
Działa bardzo dobrze, zarówno klima jak i ogrzewanie
Z przodu jest naprawdę dużo miejsca jak na tak mały samochód, z tyłu bez problemu mogą podróżować dwie dorosłe osoby.
Dobre, nic nie stuka, nic nie trzeszczy
Jak na 101kM silnik naprawdę zużywa mało paliwa. Przy spokojnej jeździe na trasie przy 90 km/h zużywa 4,7L przy 110 km/h i włączonej klimie 5,1 L w mieście 5,6 L
Cena mogłaby być niższa, ale coś za coś.
Na chwilę obecną jest wszystko OK, ale mam dopiero przejechane 17000.
Na chwilę obecną jest wszystko OK, ale mam dopiero przejechane 17000.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.33 Dual VVT-i 101KM 74kW [l/100km]

5,9