Ocena kierowcy - Toyota Yaris II Hatchback 5d

martinss, 10 lat temu
Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Toyota Yaris II Hatchback 5d 1.4 D-4D 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo zwinny ,szybki i oszczędny samochód. Duża ilość schowków ,przy Pandzie to niebo a ziemia
Inne : brak
Samochód oceniam pozytywnie po przesiadce z Fiata Panda. Jest dynamiczny , oszczędny i bezawaryjny.Kupiłem go od firmy w której pracuję i wiedziałem co trzeba w nim zrobić(sprzęgło po 120000km już na ostatkach było)
silnik ma turbodziure ale to już napisano i nie ma w tym zaskoczenia. Szybko się zbiera , trochę hałaśliwy ale to diesel. Rekompensuje te wadę bezawaryjnością i małym spalaniem + rzeczywiście dobrym przyspieszeniem.
W miarę dobrze wchodzą (mam 5 biegową) ale nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy w porównaniu z Pandą .Bez zaskoczenia. Może wsteczny mógłby być lepiej zsynchronizowany ale to kwestia przyzwyczajenia kierowcy
Auto dobrze sie trzyma drogi i wchodzi w zakręty . Nie mam problemów z opanowaniem samochodu przy gwałtownych manewrach których raczej unikam
Widoczność wspaniała z przodu i z boków. Duże lusterka . Niestety tylna szybka jest malutka i mam problemy przy cofaniu - nie "czuję " końca zderzaka
Nie mam zastrzeżeń
Jestem bardzo zadowolony. Wentylacja chodzi szybko i cicho + włączam klimę w razie potrzeby
Jest większy i przestronniejszy niż mój poprzedni samochód. Oczywiście to segment B więc przyzwyczajonych do większych gabarytów nie rzuci na kolana. Dla kierowcy przestrzeń wystarczająca nic nie przeszkadza w prowadzeniu samochodu. Pasażerowie nie narzekają
Dobre ale bez przesady to diesel i silniczek trochę "warczy"przy odpaleniu . Na trasie do 120Km/h jest OK , Przy 150 trochę słychać do czego można się przyzwyczaić
Oprócz sprzęgła wymiana przy 130000km przebiegu(koszt 1000PLN) nie w ASO -tam koszt dwukrotnie większy,nic nie dokładałem do niego
Kupiłem go od firmy za atrakcyjną cenę więc naprawę nie mam co narzekać.Samochód przez kilka lat miał przeglądy regularne i wszystkie materiały wymieniane na bieżąco. Jedynie sprzęgło wysiadło przez ludzi którzy nie potrafili jeździć. Na nowy Yaris nigdy bym się nie zdecydował
Nie zauważyłem do tej pory. Wszystko działa świetnie.Może od czasu do czasu coś skrzypi ale bez przesady nie jest to męczące!
tylko sprzęgło przy 130000 km wymiana- ale to wina osób które wcześniej nim jeździły jako samochodem służbowym - byłem na to przygotowany przy zakupie tego samochodu

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 90KM 66kW [l/100km]

5,3