Ocena kierowcy - Toyota Yaris II Hatchback 5d

Kali, 17 lat temu
Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Toyota Yaris II Hatchback 5d 1.4 D-4D 90KM 66kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
jak ktoś już napisał-trochę szkoda że nie ma 90KM jak w nowej wersji ale ten silnik niejednego mijanego kierowcę jeszcze zaskoczy podobnie jak mnie przy kolejnej nie za częstej wizycie na stacji paliw...
nagrzewa się szybko nawet w zimie. wtedy jest cichutki. jak to diesel-trzeba się przyzwyczaić do klekotu
Jak większość twierdzę, że nie zawsze wchodzi wsteczny. Czasem pojawiają się też problemy (małe) z redukcją do 2. ale ogólnie jest nieźle. bardzo ładnie i krótko
jest dobrze. wielkiego komfortu może nie ma ale jak na tak małe autko jest bardzo fajnie
do tyłu mogła by być lepsza ale wszystko jest kwestią wprawy...
wszystko pod ręką. doskonale dopasowane, baaaardzo dużo różnych schowków a szuflada na mapy jest BOMBOWA!!!każdy kogo wiozłem po raz 1 i wyjmował mapę był pozytywnie zaskoczony
ciepło jest zaraz po nagrzniu się silnika. szyby potrafią parować ale sama wentylazcja (bez klimy) jest bardzo szybka i skuteczna... nogi nie marzną ;) podobnie jest z chłodzeniem. nie pamiętam żebym kiedyś wysiadł spocony z samochodu.
zawsze jeżdżę jako kierowca więc uważam, że miejsce jest ok. pasażerowie też raczej nigdy nie płakali
można normalnie rozmawiać nawet przy prędkościach 120-140 km
zużycie paliwa nawet przy jeździe na oponach zimowych w mieście NIGDY nie przekroczyło 5,1-5,2 l/100 km w trasie raczej jeżdże załadowany więc spalanie to ok 4,3-4,5 przeglądy to tylko fomalność... napraw-brak :) cen przeglądów nie mam z czym porównać bo nigdy nie serwisowałem ale uważam że są przystępne...
mógł by być trochę tańszy ale spalaniem i niezawodnością z czasem nadrabia i zaczyna pracować na siebie :)POLECAM
poza słabo odbijającą lampką pod lusterkiem (chyba za słabo nasmarowana w fabryce) i przepaleniem się żaróweczką podświetlenia regulacji wysokości świateł :))) nie było ŻADNYCH niedociągnięć.
hm... BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 90KM 66kW [l/100km]