Ocena kierowcy - UAZ 469

Edgarowski, 15 lat temu
Rok produkcji 1988
Okres użytkowania: 5 lat
UAZ 469 2.4 98KM 72kW 1980-1988 - Oceń swoje auto
Inne : W czasie pierwszej jazdy hałas i wrażenie że się zaraz wszystko rozleci mimo to przejechał ponad 100 km bez problemu.
Silnik : wywalona uszczelka pod głowicą
Układ hamulcowy : słabę częsta regulacja lubią się blokować zwłaszcza lewy przód
Inne : wydech lubi zasysać spaliny rada przedłużyc końcówke rury wydechowej.
Lubię to auto i dlatego przedałem Troopera. UAZ może stać w garażu bez problemów. Zawsze odpali i wszędzie wjedzie i wyjedzie nawet z miejsca z którego inne terenówki trzeba wyciągać helikopterem.
Jeżdzi benzyna gaz.Rozruch na benzynie i przełączanie po zagrzaniu silnika. Na rozruch potrzebuje ok 1/2 l beznyny zrobione odrębne zasilanie ze zbiorniczka pod maska wprost do gaźnika. Pompa bezynowa odłączona nie trzeba pompować.
Ogólnie dobrze czasem podczas zjazdu z górki lubi wyskoczyc trójka.Reszta ok zawsze ruszam z dwójki.
Trzeba się przyzwyczaić. Lubi na asfalcie pływac zwłaszcza jak są koleiny ia w nich woda deszczowa.Wymaga skupienia i uwagi oraz trzmania odległości od poprzednika.
Przód i boki bardzo dobra gorzej z tyłem. Duże boczne lusterka załatwiają sprawę Trzeba uważać w czasie cofania lub wyjazdu tyłem z garażu bo są momenty że nic nie widać.Mała szybka z tyłu plandeki nie wiele pomaga staram się jeżdzć z podwinietym tyłem.
Taka sobie ale taki jest właśnie urok UAZa .
Ogrzewanie bardzo dobre nagrzewnica nowego typu zima ciepło mimo naturalnej wentylacji. Tragedia w czasie deszczu parują szyby. Jest na to sposób założyłem pod maską dodatkowy zawór na przewodzie do nadrzewnicy pozakręceniu koniec z parowaniem szyb.
Dużo miejsca, butla na LPG pod tylnim siedzeniem 60 l.
Wszystkie naturalne odgłosy dochodzą bez przeszkód kwestia przyzwyczajenia. Można wyeliminować większość ale trzeba tochę czasu poświęcić i wypędzić wszystkie świarszcze.
Tyle zję ile potrzebuje. Bez szaleństw przy szybkości 70-80 po czarnym można się zmieścić ok.15 l gazu bez problemu
Zakupony z Nadleśnictwa za 6.500 zł.cena spora ale auto z przebiegiem 42.000 km. rok prod 1989 silnik uazo wołga z instalacją gazową w bardzo dobrym stanie.Nie wymagał żadnych większych inwestycji blacha zdrowa, wymiana opon na oryginalne ruskie po ok 180 zł za sztuke przegląd wymiany płynów regulacje i jazda.Co roku przechodzi wiosną fachowy przegląd i wymianę podejrzanych części o ile taka potrzeba zachodzi.
Nigdy nie wracałem na lince mimo dużej awarii silnika na 2 cylindrach dojechał do chaty wprawdzie ostro strzelając ku uciesze róznych wesołków.
Uszczeka pod głowicąi takie różne dorobiazgi ale raczej bez problemów jak się oczywiście dba. Sprzęt socjalistyczny lubi aby koło niego chodzić to też sam później chodzi.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 98KM 72kW [l/100km]

14,7