Ocena kierowcy - Volkswagen Arteon Fastback Facelifting

Artur, 3 lata temu
Silnik 2.0 TSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2020
Volkswagen Arteon Fastback Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamika i oszczędność
Inne : Wyciszenie i mulimedia (fatalny software)
Auto może się podobać, przestronne, praktyczne, pakowne. Nowe wnętrze odróżnia się od passata i to na plus. Wygodne siedzenia, mnóstwo miejsca, przestronny i praktyczny bagażnik. Silnik dynamiczny i stosunkowo oszczędny. Skrzynia DSG 7 - raczej na plus. Największym minusem w moim wypadku to wrażenia akustyczne. Gwiżdżą szyby w zależności od siły wiatru lub prędkości. Jak jest nieduży wiatr to cisza przy uszczelkach nawet przy 150 km/h, ale wystarczy że będzie wietrzny dzień to zaczyna hałasować nawet przy 100/110 km/h. I największa wada mojego egzemplarza - irytujący rezonans/hałas dochodzący z kół lub zawieszenia już przy 30 km/h. Jest niewielki ale bardzo irytujący i trudny do określenia. Jeszcze nie odwiedziłem serwisu, raczej nie pomogą. Niedopracowany software systemu inforozrywki (zrywanie połączenia CarPlay, zawieszanie systemu (podróżowanie bez muzyki lub nawigacji bo wszystko zawieszone), irytujące błędy)
Dynamiczny, cichy, może być oszczędny.
Mój pierwszy automat więc nie mam porównania. Na razie raczej na plus, choć zdarzają się szarpnięcia.
Auto fajnie zestrojone, mimo 19" jest w miarę komfortowo, dobrze prowadzi się przy wyższych prędkościach.
Wygląd to największy atut. Podoba się z każdej strony.
Dla mnie ok. Kamery i czujniki pomagają.
Mimo dotykowych paneli, da się precyzyjnie sterować wszystkimi urządzeniami.
Wydajność ok.
Duuużo miejsca.
Gwizdy przy uszczelkach (w zależności od siły wiatru - szyby zwykłe), denerwujący rezonans dochodzący z tyłu kabiny chyba z kół lub zawieszenia psuje komfort jazdy.
Na razie nie mam kosztów, spalanie na optymalnym poziomie.
Niewystarczające wyciszenie, nieadekwatne do ceny.
Bardzo częste zawieszanie się systemu inforozrywki, zrywanie połączenia CarPlay, dziwne komunikaty - (niedopracowany software)
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 190KM 140kW [l/100km]