Ocena kierowcy - Volkswagen Arteon Fastback Facelifting

Marek A, ponad rok temu
Silnik 2.0 TDI 200KM 147kW
Rok produkcji 2022
Volkswagen Arteon Fastback Facelifting 2.0 TDI 200KM 147kW od 2020 - Oceń swoje auto
Poprzedni mój VW to był Passat b8. Z auta byłem zadowolony dlatego kupiłem kolejnego VW. Auto jest duże, wygodne a przy tym nie traci na prowadzeniu. W porównaniu z Passatem zawieszenie jest sztywniej zestrojone. Wygodne fotele ( wersja R line). Bagażnik mega pojemny. Mam 4 - os. rodzinę bez problemu pakujemy się w bagażnik czy to lato czy zima. Auto prowadzi się pewnie bez żadnych niespodzianek. Wyciszenie auta jest super. Po autostradach "niemieckich" podróżuję 180-200 km/h i w kabinie jest cisza. Zdziwiony jestem komentarzami innych co do szumów w aucie.
Silnik dynamiczny i wystarczająca moc, a przy tym oszczędny.
Jak każdy automat ma swoje przypadłości. Jak na DGS jest OK. Wystarczy się nauczyć jeździć. Jak komuś za wolny niech kupi Porsche.
Auto pewnie trzyma się drogi nawet przy wyższych prędkościach. Zawieszenie ładnie wybiera nierówności.
Rysuje się jak każdy lakier.
Bez zastrzeżeń, ale bez kamery cofania pewnie było by gorzej.
Dla mnie idealna.
Zimą grzej, latem chłodzi.
Z tyłu jeżdżą dzieci wiec nawet nie wiem. Miejsca jest full. Żadne z aut klasy wyższej nie oferuje takiej przestrzeni ( A6, BMW5).
Jak w opisie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 200KM 147kW [l/100km]