Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Kombi

miro, 18 lat temu
Rok produkcji 1999
Volkswagen Bora Kombi 1.6 100KM 74kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
UWAGA...odpada lakier bezbarwny/metalik i to fabryczny/.NIGDY NAWET WROGOWI BORY Z PIERWSZYCH LAT PRODUKCYJNYCH, a poza tym jeszcze jeżdzi
Wszstko dobrze gdyby nie rozpadała się pompa wodna.
w modelu z silnikiem 1,6 skrzynia biegów rozleciała się po 30000 km., a firma wolkswagen nie widziała w tym nic złego, samochód miał 1,5 roku /kupiony nowy w salonie/ i musiałem naprawiać na swój koszt.Następna rozleciała się po 25 tys.km.Trzecia regenerowana tu w Polsce trzyma się do tej pory.
Stuka,puka co 15tys.km. coś się wymieni i jedzie.
Byłoby całkiem,całkiem gdyby niektóre elementy się nie rozpadały/z tyłu popielniczka lub uchwyty na napoje/.
Z tyłu ciasno.
Nawet cicho do momentu gdy rozleci się harmonijka w układzie wydechowym/stały numer w wolkswagenie/,lecz tutaj w tą część wydechu na stałe wmontowano katalizator/jeszcze sprawny/i przy wymianie pierdoły, trzeba wymienić całość.Płacz i płać.
Nawet przy ostrej jeżdzie poniżej 10l. na 100km.
Wszystko byłoby dobrze gdyby w ślad za ceną poszła jakość, lecz w tym przypadku jest całkowicie odwrotnie, a czary goryczy dopełniają serwisy gdzie o wszystko trzeba się wykłucić/pozdrowienia salon i serwis SZEWCZYK Warszawa/.Jeżdziłem wcześniej Golfem 2 GTI1.8 16v oraz Golfem3 1.9d i byłem bardzo zadowolony, następnie było Wento 1.9td które dosyć często się psuło i przyszła kolej na Borę-najgorszy samochód z tych wszystkich. Następny jaki kupiłem to Toyota Awensis bo do Wolkswagena straciłem zaufanie.
Wskażnik temperatury-raz działa a raz nie/czujnik dobry/,włącznik obiegu zamkniętego-działa jak sobie przypomni,tylna klapa zawzieła się i chce być otwierana tylko kluczykiem/gratulacje-kluczyk tradex/,centralny zamek od strony kierowcy tylko ręcznie,nagminne przepalanie się żarówek świateł mijania oraz pozycyjnych z tyłu.
Skrzynia biegów/pierwsze lata produkcyjne,model z silnikiem 1.6,wymieniłem 2 skrzynie dopiero 3-cia działa poprawnie/, awarie pompy wodnej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

7,9