Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Kombi

Fanvan, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Bora Kombi 1.9 TDI 110KM 81kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo że posiada dużo kucy potrafi wcisnąć w fotel :)
Borę kupiłem przez że jestem fanem vw. Pierwsze w planach był golf 4 jednak z racji na popularność zmieniłem zdanie. Autko oceniam bardzo dobrze. I nie zamierzam jej sprzedać. Planuje by została u mnie do końca. Do póki da rade jechać do przodu.
Silnik odpala zawsze za pierwszym razem. Pomimo większego przebiegu pracuje jak szwajcarski zegarek. Poza płynami i rozrządem jeszcze nic nie wymieniane. Zimny (do tego w zimie) pracuje okropnie głośno ale ciepły już o wiele lepiej brzmi. Chociaż mimo wszystko słychać że jest to traktor :)
6 biegowa skrzynia. Bardzo dobrze i pewnie zmienia się biegi. na dłuższe trasy idealna dzięki \"nadbiegowi\". W mieście też daje rady.
No cóż. Jak dla mnie ideał. Mimo lat i przebiegu wymieniane tylko łożysko z przodu mac persona. Bardzo dobrze tłumi.
Fotel kierowcy jest dość mocno z tyłu (wzrost) przez co narzekam na widoczność. Po przesiadce z 3 drzwiowego auta zawiodłem się przez małe drzwi. Patrząc w lewo widzę słupek. W prawo to samo. Widoczność do tyłu jest w porządku.
Typowa dla rodzinnych aut niemieckich.
Klimatyzacja manualna w moim przypadku dobrze radzi sobie z schłodzeniem wnętrza w upalne dni. Jednak w zimie jadąc do szkoły (6km) przejeżdżam w temperaturze takiej jak na zewnątrz. Dopiero pod koniec trasy czuć powiew lekko cieplejszego powietrza.
Jadąc samemu jest wygodnie. W 2 osoby też nie ma co narzekać. dopiero problem zaczyna się przy 4-5 osobach. przednie fotele trzeba przesunąć do przodu lekko by pasażerowie z tyłu mieli miejsce na nogi. Jednak mimo to oceniam bardzo dobrze przestrzeń bo źle nie jest. Ale 5 dobrze zbudowanych i wysokich facetów może narzekać jadąc borą :P
Najciszej nie jest. przy 140km/h nie jest źle i da się jechać. przy większych prędościach zaczyna przeszkadzać szum. PRzy jeździe po mieście też dość słychać silnik ale to diesel...
Regularnie pokonuje trasę 70km. W porównaniu do mojego poprzedniego samochodu niebo a ziemia. Poprzedni mimo małego silnika benzynowego 1.1 palił na trasie 6-7l /100km. przy bardzo oszczędnej jeździe i nie dynamicznej potrafię zejść poniżej 5l. Potwierdzam tym że na wyczyszczonym baku a raczej wysuszonym do którego nalałem 6l przejechałem ponad 100km.
Za niewielkie pieniądze otrzymujemy passata/golfa/jette w jednym. Polecam!
Nie działa otwieranie z kluczyka bagażnika.. kluczyk nie chce wejść do zamka. Po 3 latach użytkowania uszkodziła się jakoś centralka od alarmu przez co straciłem alarm i możliwość otwierania zamykania z pilota.
Siłownik podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy. W zimie przez przypadek za mocno zamknąłem drzwi. Przez bardzo niską temperaturę pękły zaczepy szyby. Natychmiastowa wizyta u mechanika (podróż 10km. na zewnątrz -20 stopni z otwartą szybą. nie polecam) 2 godziny szukania nowego podnośnika. Używany z golfa 4 200zł. Montaż 50. Poza tym brak innych.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Usterki Volkswagen Bora