Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Kombi

Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Volkswagen Bora Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Niskie spalanie ,zawieszenie ,ergonomia
Mając szczęście na trafienie nie zajechanego (i najlepiej bezwypadkowego )egzemplarza możemy w pełni korzystać z przyjemności jazdy tym autem.
1.9 TDI wersja 115 koni na pompo-wtryskach bez problemów ,pod warunkiem że lejesz dobry ON i pilnujesz terminu zmian oleju. Dynamika dosyć dobra , nie trzeba patrzeć czy auto jadące z przeciwnego kierunku jest 2 km od ciebie byś mógł rozpocząć wyprzedzanie:))
Przekładnia 6-cio biegowa ,problemem (z tego co słyszałem w wielu borach, a na pewno w mojej) jest delikatnie haczący 2-gi bieg w czasie kiedy silnik jest jeszcze zimny po rozgrzaniu jest OK
od momentu zakupu tj.2008 bezawaryjnie
wersja kombi także na widoczność nie narzekam
klasycznie ,prosto ,solidnie
Generalnie tak sobie ponieważ problemem jest parowanie szyb przy komplecie pasażerów (klima po jakimś czasie to osuszy nie mniej jednak szyby pasażerów są trochę zaparowane -oczywiście klima sprawdzona , filtr kabinowy regularnie zmieniany)
Dla rodziny (2+2) sprawdza się wyśmienicie (chyba że ktoś jest ponad wymiarowy tzn. albo bardzo gruby albo bardzo wysoki wtedy może być trochę ciasno) dla dorosłych z tyłu trochę mało miejsca.
Ujdzie , powyżej ok 160km/h może przeszkadzać trochę szum powietrza opływającego auto(ale w fabrycznym radyjku wraz ze wzrostem prędkości muza sama się pogłaśnia także niektórym może nie przeszkadzać )
Powiem szczerze nie wierzyłem wskazaniom komputerka na temat spalania w tym 10-cio letnim aucie , ale po zatankowaniu do pełna , przejechaniu 500 km (jazda ekonomiczna bez szaleństw) i ponownym zatankowaniu okazało się to ku mojemu zdziwieniu i zadowoleniu prawdą
Bora jako autko -można powiedzieć już lekko leciwe- można nabyć w dobrej cenie z bardzo dobrym wyposażeniem.
W tym wieku auta niestety strasznie denerwująca sprawa trochę skrzypiące fotele
Problemem było koło dwumasowe które nie wytrzymało takiej ilości kilometrów i musiałem wymienić (dwumas +sprzęgło =cena z kosmosu 2tys.PLN)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]

5,9