Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Sedan

Silnik 1.9 TDI 101KM 74kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Bora Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Takie sobie autko niczym się nie wyróżniające. Nawet się nie psuje tak często, nie jest jakoś przesadnie drogie w utrzymaniu. Typowy średni sedan dla zwykłych ludzi. Gdybym musiał koniecznie kupić drugi raz, to na pewno mocniejsze, ale jest wiele ciekawszych aut za te pieniądze. Przebieg nie wiem, czy oryginalny, spalania nie mierzyłem dokładnie, wiec wpiszę orientacyjnie.
Jak zdałem prawo jazdy i się przesiadłem z kursowej Suzuki Swift, to dało się odczuć różnicę, jednak po dłuższym czasie stwierdzam, ze jednak muł. Na prostym i z górki jeszcze jakoś jedzie, ale pod górkę ledwo ciągnie. Ogólnie 1.9 TDI są solidne i niezawodne ale 101 KM to jednak trochę przesada.
Czasem się zacina przy zmianie z dwójki na trójkę, no i żeby włączyć wsteczny to trzeba wcisnąć i przesunąć tak jakby za jedynkę, co jest trochę wkurzające. W dodatku na dwójce to ledwo do 50 pociągnie, bo silnik chce wyskoczyć, ale to diesel w końcu, więc silnik niskoobrotowy.
Na zakrętach nie trzyma się zbyt dobrze, więc raczej pomału trzeba jechać, ale tak poza tym to nie mam zastrzeżeń.
Lakier podatny na odpryski, zaczynają rdzewieć nadkola, chociaż autko nie takie stare znowu.
Przeciętnie.
W mojej wersji to za dużo bajerów nie ma, strasznie wkurza mnie, że pokrętła klimy nie są podświetlane, więc w nocy nic nie widać. Radio tylko kasety przyjmuje.
Działa bez zastrzeżeń, tylko te plastikowe klapki się zacinają.
Z przodu super, z tyłu nie za bardzo. Gdyby to było coupe, to bym zrozumiał, ale w sedanie to mogło by być więcej miejsca.
Do dwóch tysięcy obrotów jest w miarę cicho, ale już przy trzech tysiącach to strasznie wyje.
W tej cenie można znaleźć wiele lepszych aut.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 101KM 74kW [l/100km]

7,3