Ocena kierowcy - Volkswagen Bora Sedan

xyz...a, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Volkswagen Bora Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : a dlaczego? 110km to nie dużo,ale u mnie jest PowerBox i z tym chodzi juz niezle.
Silnik : turbo
Układ hamulcowy : słabe hamulce seryjne
Układ elektryczny : klapka nawiewu
Sprzedałem Lagune II licząc na bezawaryjność:( i teraz żałuje. Łuszcząca się farba,klapka nawiewu,tulejki w zawieszeniu,czujnik cofania i stopu. Turbo odrazu po zakupie (przeładowywała i dawała tryb awaryjny). A teraz dziwnie odpala na zimnym silniku,mechanicy nie wiedzą o co chodzi. Więc pojeżdze jeszcze z rok i sprzedam to pudło,wracam do Laguny,tym razem III generacji.
Elastyczność ok,ale kultury pracy tutaj poprostu nie ma...
Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie,z lekkim wyczuwalnym oporem:)szkoda ze nie ma 6 biegów, 5 to troche mało...
ok,tu jak narazie na + wszystko.
Jak na sedana całkiem ok,nawet do tyłu.
Wszystko pod ręką,brak tylko sterowania radiem na kierownicy.
Parują Ci szyby mimo wymiany filtra itd? Sprawdź klapke od obiegu zamkniętego: na 99% jest zacięta. Ogrzewanie ok.
Z przodu miejsca wystarczająco (mam 190 cm),ale za mną już ktos podobnych rozmiarów komfortu nie odczuje. Mimo to nie jest źle.
Wyciszenie w tym aucie chyba nie istnieje. W Lagunie II było cicho w każdej prędkości. Tu powyżej 120km/h nie pojade bo jest juz strasznie nie przyjemnie,i silnik i wiatr. Plus za to że tu plastiki w środku nie trzeszczą.
Spalanie ok,przy 160 ok 5.5 litra. Więc pojazd typowo na dojazdy do pracy. W żadnym aucie nie miałem takiego spalania:)
Auto przereklamowane. Nie warto przepłacać. Kupiłem za 17 tysi,a oceniajac teraz nie jest warta nawet 10 tys. Głupia Polska mentalność ze VW sie nie psuje itd-bezsens.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

3,4