Ocena kierowcy - Volkswagen Caddy III Caddy Facelifting

Bartas, 9 lat temu
Silnik 1.6 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Caddy III Caddy Facelifting 1.6 TDI 75KM 55kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Witam, jestem posiadaczem Wv Caddy 2011r 1.6 Tdi 75 km. Długo szukałem auta w tym segmencie. Auto miało służyć do małej firmy i jako auto w rodzinie. Po przeanalizowaniu konkurencji Partnera, Berlingo, Dokkera wybrałem ostatecznie właśnie Wv Caddiego. Dlaczego hmmm... zapraszam do przeczytania moich dalszych opinii. Może akurat właśnie zgodzimy się w potrzebach.
Auto ciężkie, a mała moc, więc jak na te parametry rewelacja.
Skrzynia biegów bez zarzutów, chodzi płynnie. Natomiast trzeba się nią obsługiwać. Każdy z nas jeździł wieloma innymi autami i każde z nich inaczej się prowadzi i to samo jest ze skrzynią. Powiem szczerze że jak jechałem Caddym pierwszy raz skrzynią biegów byłem rozczarowany bo zachowywała się inaczej niż w moim poprzednim aucie, ale po 2, 3 dniach bajka.
Jeśli chodzi o układ jezdny jestem pod dużym wrażeniem. Przed Caddym jeździłem Fabią, Pasatem b6, Nową Dacią Doker i naprawdę jeśli chodzi o funkcjonalność w Caddym to duży plus manewrowania i bardzo fajny w trasie.
Moja wersja to jedna z najbiedniejszych na rynku bez elektrycznych szyb, elektrycznych lusterek, bez podłokietnika, ale w gronie konkurentów jak Partner czy Berlinko naprawdę wypada dobrze.
Nie mi to oceniać, sama bryła jest super i trzeba to szanować.
Jak na diesla bardzo dobra.
Jeśli chodzi o miejsce dla kierowcy i pasażerów oceniam doskonale. Bardzo dużo miejsca i fajnych schowków. Duży plus to regulowana kierownica w kilku płaszczyznach i pozycja za kierownicą.
To tylko średnia klasa auta i do tego diesel, więc nie ma się czego czepiać. Przy fajnej muzyce człowiek wycisza się wewnętrznie i nie słyszy nic poza fajnym brzmieniem a zestaw grający naprawdę daje rade.
Jazda tym autem naprawdę nie wiele kosztuje, spalanie w granicach od 5 do 7 l więc to nie duży koszt. Elementy mechaniczne jak klocki, łożyska, filtry w tych samych cenach co konkurencja. Wszystkie marki zarabiają na częściach samochodowych !
Jako nowy mógłby być tańszy, ale stwierdzenie na rynku jest jedno Wv coś znaczy więcej niż ... !
W moim egzemplarzu na razie ich brak i niech tak zostanie.
Barak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 75KM 55kW [l/100km]