Lista ocen Volkswagen California (5) - Silnik

Na liście zabraknie 1 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Antek S
California 6.1 2.0 TDI BMT 199KM 146kW
Mam 204 km. Moc w pełni wystarczająca jak na ten gabaryt, nie wymagam interakcji jak w aucie sportowym. Spalanie uważam za bardzo rozsądne jak na stosunek mocy do wielkości i wagi pojazdu. Zwracam uwagę na tzw „tryb żeglowania” który pokazuje kontrolka przy spełnieniu pewnych warunków na trasie: auto jakby odłączało napęd i zmniejsza to bardzo spalanie. Coś podobnego mam w Q7 rozwieź w diesli. Może grupa Vw stosuje taką właśnie a la hybrydę...
~Mikołaj
Multivan 6.1 2.0 TDI BMT 150KM 110kW
Spalanie średnio około 10L. Duża buda. 180km/h można jechać bez problemu, ale wtedy pokaże 12L. Mocy mogło by być więcej, ale biorąc pod uwagę problemy silnika 204 KM dwuturbinowego wolę to 150 KM, które także jedzie. Wiem że niektórzy zmieniją soft i po Chipie wychodzi ze 150 KM - 180 KM, a silnik ma nadal 1 turbinę. Jest to jakieś rozwiązanie jeżeli komuś za mało mocy.
~Tomato
California 6.1 2.0 TDI BMT 199KM 146kW
mam 2.0 BITDI. 204km. podobno nie ma juz problemow z egr itp ale za mały przebieg zebym cos wiecej napisał. jest elastyczny i mało pali /max 12l przy pełnym obciazeniu, boxie, rowerach z tyłu i 160 kmh
~BartSpider
California 6.1 2.0 TDI BMT 150KM 110kW
Silnik jest ok jak na masę auta. Pozwala poruszać się w miarę sprawnie zarówno autostradami jak i bocznymi drogami. Ale daleko mu do sportowych osiągów.
~winiuu
Multivan 6.1 2.0 TDI BMT 150KM 110kW
Jest ok, choć mógłby być mocniejszy