Lista ocen Volkswagen Caravelle T4 Transporter (124) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 177 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~miki-gliwice
Transporter 2.4 D 78KM 57kW
Hmmmm...trudna sprawa! Kiedys taki samochód był wspanaiały! Dzisiaj technika poszła do przodu i pewno jest dużo dużo lepiej. W moim modelu /tak naprawde to mam carawelle ale już od dawna nie widział foteli bo traktuje go jako ciezarówke do wożenia ciezarów i wszelkich gratów i złomu- czesto bardzo brudnych rzeczy/ robi się w nim szybko gorąco w ciepłe dni a zimą długo dlugo marznę nim się zagrzeje... samochodzik miał oryginalnie...
~michał -gliwice
Transporter 2.4 D 75KM 55kW
daje 4! no coz nie mam klimy ,ale mam fabryczne webasto! Samochód cały przeszklony,szyby niby atermiczne ale latem nagrzewa sie okropnie,a zimą jak sie wejdzie rano...to przez parenascie minut t/a czasm dłużej/ trzeba poczekac az sie buda zagrzeje! Nie mam przegrody cały otwarty! Klima spełniła by moje oczekiwania ,ale do tak wycioranego silnika nie ma sensu inwestować w klime!
~ostryt4
Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW
Zimą jak to stary klekotek, chwilkę potrzebuje aby złapać temperaturkę. Dużo użytkowników często jeździ z odwrotnie kręcącą się pompą płynu chłodniczego bo da się założyć pasek w dwojaki sposób i wtedy odbija się to na ogrzewaniu i może wystąpić awaria uszczelki pod głowicą.
~Piasek
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
Zwłaszcza z klimatyzacją którą posiada. Nie straszne mu ulewy czy upały. Bardzo wydajny układ klimatyzacji. Dmuchawa pracująca na cichym drugim biegu skutecznie cyrkuluje powietrze w kabinie, wyższych biegów praktycnzie nie używam. Ale to zasługa pojedynczej 3-osobowej kabiny.
~tokam@op.pl
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
Cicha praca nawiewu(obecnie jeżdze Traficiem- tragicznie głośny nawiew i klima mało wydajna -pracuje na ful), klima bardzo sprawna na 1-biegu osiągam pełną wydajność. Silnik ten nie posiada webasto ani grzałek nurkowych, więc na ciepełko trzeba poczekać jakw osobówce.
~marek
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
ogrzewanie jest dobre szybko sie nagrzewa pod warunkiem ze nie jest zamulona nagrzewnica i silnik nie ma kamienia . po odpaleniu do około 1min idzie wyczuc ciepłe powietrze i widać pierwsze oznaki na szybie przy tem. - 10 *C ale do odmrozenia calej szyby zostaje jeszcze 15 min
~lolo38
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
Klima jesczze chula także to i tak chyba dobrze . A poza tym jeżdże zawsze na krótko ubrany i nigdy nie nażekałem na temperature a raczej pokrętło nie dochodziło do Max w ogrzewaniu ( no chyba że zaraz po uruchomieniu silinika). a chłodu z klimy w lecie nie brakuje.
~Van_der_Caravelle
Transporter 2.5 TDI 102KM 75kW
Podgfrzewany lusterka byłyby zimą przydatne, klmia jest ok, bez szału , ale tez bez szwanku, nagrzewa się szybko, szkoda że mimo posiadania podrzewacza paliwowego większość wersji nie dostała z nim uzupełnienia do kompletnego ogrzewania postojowego.
~van driver
Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW
Ogrzewanie szałowe, szybko robi się ciepło, nawet w największe mrozy można jeździć w krótkim rękawku. Obrotów wentylatora w zasadzie jeszcze nigdy nie miałem potrzeby ustawiać na maksa. Latem dobrze wentyluje, jednak bez klimy i tak zawsze jest za gorąco.
~keller
Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW
Ogrzewanie bardzo dobre, zwłaszcza, gdy kabina jest oddzielona od części ładunkowej. Samochód po chwili nagrzewa sie. W lecie nawet nie jest najgorzej, klima mało wskazana w samochodzie z tym silnikiem, ponieważ szkoda go jeszcze bardziej obciążać
Volkswagen Caravelle T4 Transporter