Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T4 Transporter

hibit@tlen.pl, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 68KM 50kW
Rok produkcji 1993
Volkswagen Caravelle T4 Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW 1993-2003 - Oceń swoje auto
Dla mnie nie ma lepszego dostawczaka, może nie ma klimy,el.szyb i alufelg, ale świetnie się spisuje w tym co robi.
Silnik w tym aucie to chyba największa zaleta, zawsze i wszędzie mnie zawiezie, mimo przebiegu i wieku nie boje się jechać nim w podróż 1000km.Odpala zawsze,może nie jest demonem mocy, ale to jest tylko 1.9 TD.
Tutaj dałem ocenę \"4\" ponieważ huczy mi łożysko 5-go biegu, przy tym przebiegu powinno być ok, ale nie narzekam.
Hm..jak większośc użytkowników pisze, zużywają się tuleje metalowo-gumowe, przedwcześnie, 20 tkm i trzeba zmieniać, poza tym jest naprawdę dobrze.
Cały oszklony,oprócz tylnych boków, więc widzę wszystko i wszędzie.Lusterka wsteczne bardzo pomagają przy manewrach.
To jest VW, tutaj wszystko jest pod ręką,sterowanie intuicyjne,może jakości plastików i innych rzeczy nie są dobre, ale nie wymagajmy takich rzeczy w busie.
Przy -10 na dworze w aucie robi się naprawdę ciepło po 15 min (mam wersję bez sciany grodziowej,takze ogrzewam jeszcze całą pakę).Latem nie narzekam na upał w tym aucie(brak klimy,szybra)
To jest bus, więc jeśli chodzi o przestrzeń,tu jej nie brakuje.
Moim zdaniem, nie ma tragedii, Transit-y są napewno głośniejsze.Przy 100 km/h idzie normalnie rozmawiać.
Mam pompę od 1.9td (z górą pompy od 1.6td).Spalanie jest znikome.Naprawy w tym aucie nie pochłaniają mi portfela, z resztą nie liczę tego bo to auto na siebie zarabia.
Chyba lepszego auta za 8-10 tyś zł nie kupimy.
Włącznik świateł się 2 razy popsuł przez 3 lata...ale reszta...OK!
Nigdy mnie nie zawiódł, zrobiłem nim 80tkm i nigdy nie powiedział dość:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 68KM 50kW [l/100km]

5,9