Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T4 Transporter

P.S., 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 68KM 50kW
Rok produkcji 1997
Volkswagen Caravelle T4 Transporter 1.9 TDI 68KM 50kW 1993-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie.
Karoseria : rolki bocznych drzwi
Układ elektryczny
Bardzo dobry samochód! O mały włos kupiłbym coś innego. Uniwersalny- mam wersję osobową Transportera- nadaje się do pracy i na wycieczki. Droższy od konkurencji, ale wart każdej złotówki. Świetny \"kolega z pracy\"- można na nim polegać, nie ma fochów, wszystko zrobi i nie marudzi. Wszędzie wjedzie i nie trzeba się trząść o jakość dróg. Super jako bus i osobówka w jednym. Tym modelem Volkswagen tworzył swoją legendę i przyznam, że warto zapłacić za ten znaczek. Dziś już nie robią niestety takich samochodów.
Bardzo dobry silnik. Nie jest to rakieta, ale samochód też nie wyścigówka. Rozgrzany bardzo ładnie \"chodzi\". Prędkość podróżna ok 100 km/h. Całkowicie wystarcza i wbrew pozorom można wyprzedzać. Niezawodny i bardzooo łatwy w naprawach. Niezwykle oszczędny. Odpala po tygodniu stania na mrozie.
Dobra, choć mam problem z jedynką- czasami \"nie wchodzi\", ale może muszę nasmarować. Jedynka i dwójka trochę krótkie, ale można się przyzwyczaić.
Świetny. Precyzyjne prowadzenie, świetne wspomaganie. Prowadzi się prawie jak osobówka. Manewry bezproblemowe. Wytrzymały. Duży prześwit plus osłona silnika od spodu to wspaniała sprawa- nie ma problemu z fatalnymi drogami- leśnymi i polnymi. Na asfalcie bardzo wygodny.
Mam wersję osobową - cała przeszklona, szyby przyciemniane. Rewelacja! Lusterka super. Łatwiej mi się manewruje (w tym cofa) niż wieloma osobówkami. Lepiej być nie może.
To Volkswagen- mówi samo za siebie. Wszystko pod ręką, żadnych dziwactw. Jedyny minus to trochę za nisko położona gałka zmiany biegów ( do piątki lekko się wychylam, a mam 185 cm) U mnie dwoje przesuwnych drzwi z tył- cudowne rozwiązanie. Świetne schowki- bardzo przemyślane. Tył obity tapicerką- ładnie i wygodnie. Podłoga gumowa z przodu- łatwo otrzymać w czystości. Idealny do pracy w terenie.
Grzeje wydajnie + nadmuch na kabinę pasażerską. Duża objętość do nagrzania, ale daje radę. Fajna namiastka klimatyzacji w postaci nawiewu środkowego.
Tu też rewelacja! Mam wersje osobową, z dwoma przesuwnymi drzwiami z tył. Z przodu wygodnie i komfortowo, ale tył to bajka. Ja osunąłem w tym momencie środkowe fotele, zostawiłem tylne. Spokojnie wchodzi sprzęt ( mam firmę zajmującą się terenami zieleni). Można się w środku luksusowo przebierać, jeść i... spać. Wchodzi materac dmuchany i można jechać pod namiot bez namiotu! Dla mnie bomba i trudno o coś lepszego.
Jak dla mnie dobre. mnie tył obity tapicerką co pomaga. Generalnie ładnie pracuje silnik, można spokojnie rozmawiać czy słuchać muzyki. Żadnych świstów,stuków. Oczywiście nie jest tak cicho jak w mercedesie S-klasse, ale to tez nie limuzyna ;-)
Dla mnie rewelacja. Cena zakupu wyższa niż konkurencji, ale oczywiście warto. Silnik bardzo oszczędny! Mi pali ok 7 litrów! Ceny części są śmieszne, a dostęp do nich bardzo powszechny . Mechanicy uwielbiają go naprawiać - prosta, logiczna konstrukcja. Wystarczy dbać.
Warto nieco więcej zapłacić. Zwraca się w użytkowaniu!
Dobrze. Czasami drobiazgi typu\" zamek tylnej klapy, ogrzewanie tylnej szyby, rolki drzwi bocznych, czy licznik. Trochę rdzy- ale na elementach łatwo wymienialnych. Nic wielkiego się nie dzieje.
Bardzo dobrze. Bez poważnej awarii, mam do niego zaufanie.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 68KM 50kW [l/100km]

7,1