Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter

Lewy, 11 lat temu
Silnik 2.5 TDI 131KM 96kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dość fajnie wyglądający z dobrą widocznością pojemny samochód-silnik zbiera się jest dobrze ale do pewnego limitu km później zaczyna się...jazda !!!
Przeniesienie napędu : złe spasowanie wieloklinu i krućca -za płytkie
Silnik : ten silnie nie jest udany- tak mi się wydaje- i VW przestał go podukować 2.5TDI
jak koś ma na gwar to ok ,ale po gwar trzeba się go pozbyć do 180 tyś km!!
Jeżeli chodzi o pracę i zbieranie się to jest ok(trochę głośny)
Wszystko ok ale po 280 tyś coś już się dzieje bardziej z przełączaniem biegów w rowki(pozbyłem sie go przy 320 tyś i nie wiem co dalej z nim- dziwnie 3 wchodziła)
na zakrętach nie jest mistrzem przyczepności a zapakowany to trzeba uważać!!!
Widoczność dobra ale mi przeszkadzał prawy słupek,który czasami potrafi zasłonić istotny element!(polecam tylne drzwi klapa przeszklone lepiej widać-ale praktyczniejsze są podwójne-oraz przy boczny drzwiach przesuwanych szyba bardzo pomaga ale naprawdę bardzo!
wszystko pod ręką nie miałem za wiele przycisków -fotel chciałbym bardziej obniżyć(mam 195cm) ale nie dało się
nie jest to phaeton i chyba nigdy nie będzie!!Jak ktoś ma otwartą budę to zajmuje trochę czasu nagrzanie i schłodzenie
przestrzeni jest sporo i to się czuje po przesiadce w inne samochody nawet terenowe
Miałem otwartą budę więc słychać było koła i nie było cicho -było źle przy predkości 140km/h i więcej radio trzeba sporo watować i SB jest słabo słyszalne
zużycie trasa 6.6 - 8.5(udało się 1350km na jednym tankowaniu) Miasto 9-11 L/100km to kwestia trasy i drogi oraz ciężkiej stopy!! Przeglądy nie są drogie -ale napraw miałem troche i poniżej napiszę
niestety VW z tym silnikiem nie spisało się!! Mają lepsze silniki ale mulaste -sprawdzałem i może te nowe od 2012 coś wnoszą ale nie wiem
1.czujnik temperatury 2.czujnik turbiny 3.zapalający się trójkącik w kółku(wyłaczyć silnik i właczyć to gaśnie) 4 kaseciak padł 5.elek ustawienie lusterek 6.co jakiś czas jakaś usterka za 100-200zł 7.przeguby trzeba sprawdzać potrafią pękać i naprawa idzie w setki
Głowica Blok Koło masowe półoś Lewa i Prawa Wspomaganie Pompa wody łożysko To nie jest T4 i wyciagniecie lub dostanie się do silnika,jakiejś części to są spore koszty

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 131KM 96kW [l/100km]

8,9