Ocena kierowcy - Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter

Adam@, 17 lat temu
Silnik 2.5 TDI 131KM 96kW
Rok produkcji 2003
Volkswagen Caravelle T5 T5 Transporter 2.5 TDI 131KM 96kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
trochę głośny nawet jak na diesla i na nową konstrukcję VW,
biegi wchodzą precyzyjnie, krótki skok 1-2 przydaje sie do jazdy z większym ładunkiem z przyczepą i w zimie
bardzo dobrze trzyma się toru jazdy, napewno lepiej niż T4 (obudwa przedłużane), ABS, wyłączany ASP,
jest b. dobra,
kierowca mniej się męczy niż w T4 przy dłuższych trasach, wszystko rozmieszczone jak należy, nawet uchwyty na napoje, kierownica łamana, mi najbardziej brakuje podłokietników :) i podgrzewanego fotela
z klimatyzacją nie ma problemów, ani w lecie ani w zimie. minus - nie podgrzewane spryskiwacze szyb.
w układzie 1+1 siedz z przodu - doskonale, 1+2 - pasażerowie mają bardzo mało miejsca
tylko dobrze, nie udało się fabryce wyciszyć kabiny, znośnie do 100km/h potem szum i hałas silnika, zapomnij że można pogadać z pasażerami przy prędkości 150-190km/h
zużycie od 8,5 do 13l/100km z ciągle załączoną klimą, z różnymi ładunkami, napewno T4 2,5TDI spalał mniej (do 9l.) przy bardziej agresywnej jeździe. przeglądy w ASO w granicach 800-1200. Na szczęście można kupić zamienniki np. klocki, filtry wtedy mniej boli po kieszeni wymieniając u kolegi mechanika.
drogie auto ale warto kupić, w swojej klasie nie ma sobie równych (mam porównanie bo przez ostatnie 8 lat jeździłem już różnymi "dostawczakami": oplem, renault master i trafic, fiatem, vito, sprinterem, LT35, T4...)
minus - kolektor wydechowy, pierwszy raz wymieniałem przy 85tyś km teraz znowu czeka na wymianę (118tyś km) koszt samych części 1850 + 60 pln (!) i nie znalazłem zamienników na rynku, Inna denerwująca rzecz - plastiki. obramowanie schowka przy podufitce, uchwyty drzwi przednich - zostają ci w ręku albo na ciebie spadają

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TDI 131KM 96kW [l/100km]

10,7