Ocena kierowcy - Volkswagen CC

Ali G, 11 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen CC 1.8 TSI 160KM 118kW 2012-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wygląd samochodu - wyróżnia się z tłumu jednakowych Passatów, czy też bryluje na ulicach wśród innych aut. Kierowcy i przechodnie oglądają się co to jedzie :)
Całokształt jest harmonijny i daje pozytywne wrażenie. Dostajemy za te pieniądze auto o niebanalnym wyglądzie, z użytecznymi gadżetami na pokładzie które wyróżnia się w szarej rzeczywistości. Ma kilka smaczków które można zmienić (wnętrze odróżnić od Passata i poprawić jakość niektórych plastików) ale wpływu na design nie mam więc... Reasumując wybrałbym raz jeszcze ten samochód i póki co mogę go śmiało polecić osobom które szukają czegoś innego...
Silnik - niewątpliwie zejście z 6 cylindrów na 4 boli uszy :) Ale można się przyzwyczaić zwłaszcza, że nie wyje i nie jest jakoś specjalnie nachalny. Współpracuje bardzo dobrze z DSG. Reakcja na gaz prawidłowa. Połączenie silnika i DSG daje świetną elastyczność oraz możliwości.
Jestem zaskoczony (pozytywnie) działaniem skrzyni biegów DSG7. Biegi zmienia błyskawicznie i bez szarpnięć. w zasadzie niewyczuwalnie. Jedyny objaw - mocne/ostre/ przyspieszanie i prędkość powyżej 100km/h - zmiana biegu na wyższy z 5 na 6 lub z 6 na 7 objawia się zgrzytem (jakby brak wysprzęglenia) Nie zawsze ale jednak. Za kilka dni jadę na serwis zobaczymy co powiedzą. Skrzynia bezdyskusyjnie oszczędza zużycie paliwa.
Układ jezdny bardzo dobry. Świetnie trzyma się drogi, tłumienie drgań i nierówności na wysokim poziomie.
Tutaj tylko ocena przeciętna - mimo iż manewrowanie nie sprawia mi trudności to widoczność: do przodu i po przekątnej do przodu jest dobrze. Widoczność na boki utrudnia bardzo szeroki słupek B i zagłówek. Manewrowanie na parkingu(cofnie) - małe szybki z tyłu, opadająca linia dachu, szeroki słupek C oraz uwaga: duży zagłówek siedzenia pasażera mocno ogranicza widoczność na boki i do tyłu. Sytuację ratują nieco czujniki parkowania i duże lusterka. Dla tego typu aut pasuje standardowo kamera cofania i najlepiej system side view :)
Niemiecki porządek znany z innych marek oraz praktykowany od wielu lat przez VW. Nic dodać nic ująć. Fotele mega wygodne, dobrze trzymające, z dużymi możliwościami ustawień i dopasowania do potrzeb.
Ocena co najwyżej dobra. Wentylacja wnętrza - głośna i uciążliwa, do tego mało wydajna klimatyzacja ale to kwestia oszczędności i bolączka niemal wszystkich nowych aut (nawet klima w X5 ledwie daje radę) Ogrzewania nie testowałem.
Jestem zaskoczony. Podróż dla 4 osób wygodna i komfortowa pod względem przestrzeni. Bagażnik też niczego sobie (pojemny). Naprawdę duży plus za połączenie wyglądu coupe i praktyczności sedana.
Tutaj też jest dobrze(z +). Po achach i echach w prasie nt. mega wyciszenia spodziewałem się tak naprawdę czegoś więcej - zwłaszcza że auto dostałem jako służbowe bez jazdy próbnej. Fakt trzeba przyznać: silnika niemal nie słychać ani w mieście ani na trasie. Opory powietrza też dobrze są wytłumione, a tłumienie drgań i nierówności na wysokim poziomie. Niemniej jednak największy hałas na trasie generują opony (18\") i tutaj czar pryska... Opony Continental fabryczne
Auto nowe na gwarancji. Napraw i przeglądów brak. Ale ja jestem zadowolony przynajmniej ze zużycia (1500km) Miasto około 10L/100km przy jeździe sprawnej, dynamicznej (nie mylić z wyścigami). Trasa: drogi lokalne to poziom 6,5L/100km Trasa: autostrada to 7,5-8,1L/100km w zależności od prędkości (130-170kmh na tempomacie) Patrząc na te wyniki diesla nie potrzeba.
Stosunek jakości do ceny oceniam na 5 z minusem. Wyposażenie w standardzie dość wysokie (wyższe niż Passat. Tworzywa niby miękkie ale jednak konsola środkowa poniżej dekorów twarda jak głaz....
Wspomniana skrzynia biegów - co zdarzyło się dopiero 3 razy na dystansie 1500km - może jak wgrają soft nowy lub sprawdzą po swojemu problem zniknie.
Brak i niech tak pozostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

7,7