Ocena kierowcy - Volkswagen CC

Zdzislaw, 6 lat temu
Silnik 1.8 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen CC 1.8 TSI 160KM 118kW 2012-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo dobrze się trzyma
Wszystko opisane w szczegółowych opisach. Co tu gadać, jak dla mnie, piękne autko z fajnym silnikiem. Komfort naprawdę duży. fantastycznie trzymanie w fotelach. Bardzo dobre audio. Hamulce bardzo efektywne. Potrafi być ekonomiczny i potrafi być sportowy. Co kto woli. Doskonała "prezencja"!
Tej generacji silnik mógłby palić ociupinę mniej. Wiele osób narzeka na spalany olej. Ja tez jestem lekko zaskoczony bo w poprzedniej Toyocie miedzy wymianami nigdy nie dolewałem. Tutaj niestety trzeba, ale bez przesady, nie ma tragedii. Przyspieszenie i kultura pracy na bardzo dobrym poziomie. Bez wycieków i innych niespodzianek.
Jak do tej pory (96000 km) bez zastrzeżeń. Szybko reaguje na mocne wciśnięcie pedału gazu. Zmian na poszczególne biegi praktycznie nie czuć w ogóle. Bardzo pozytywna ocena.
Nawet nie wiem co napisać bo jak na auto z pewnym zacięciem sportowym, jest wręcz komfortowe. Kierownica pracuje lekko ale jest wyczuwalna. Całość zasługuje na pochwalę.
Już zauważyłem komentarze o jakichś niedoskonałościach. U mnie nic. I dajcie wszyscy święci aby tak zostało. Regularnie myte auto. Odsalane po zimie i tyle. Na lakierze nawet nie widać zarysowań. ktoś mi otarł tylny zderzak na parkingu przy supermarkecie ale szczęśliwie tylko zderzak więc bez konsekwencji.
Mogłoby być lepiej ale nie narzekam.
Co tu komentować, Niemieckie auto a więc ergonomia prawie perfekcyjna.
Ładnie grzeje zimą i szybko chłodzi latem. szyb zaparowanych nie spotkałem bez względu na sezon.
Mimo że auto jest zarejestrowane jako 5-osobowe, to ten piąty siedzi niezbyt komfortowo. Natomiast reszta idealnie. zastrzeżenia mam natomiast do wsiadania i wysiadania. trzeba się najpierw nauczyć a potem przyzwyczaić i już jest dobrze.
O i tu mogłoby być zdecydowanie lepiej, nawet jak na auto sportowe. Nie jest źle, ale od auta tej klasy można wymagać troszkę więcej.
ostatnio przeraziła mnie cena żarówki z wymianą w serwisie. Chodzi oczywiście o żarówkę ksenonową. Przeglądy utrzymują się w przedziale przyjętym dla tej klasy auta. Ani rewelacja ani do nagany, "ten typ tak ma".
Tak naprawdę to powinno być 4,5 gwiazdki, bo cztery to za mało ale pięć to za dużo.
Jak do tej pory nie wystąpiły.
Ostatnio pan wulkanizator zwrócił mi uwagę że połączenie systemu z chłodnicą układu aircondition coś "szroni" ale jak do tej pory nie miałem czasu przyjrzeć się sprawie bliżej. Zobaczymy. Poza tym nic!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 160KM 118kW [l/100km]

8,1