Ocena kierowcy - Volkswagen EOS Coupe Cabrio

Mikołaj, 5 lat temu
Silnik 2.0 FSI 210KM 154kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen EOS Coupe Cabrio 2.0 FSI 210KM 154kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Design bardzo ciekawy, nawiązuje do współczesnych samochodów o nowoczesnej stylistyce. Samochód jest opływowy i świetnie prezentuje się nie tylko jako a kabriolet, ale też coupé.
Posiadam silnik 1.6 FSI - 115km, nie było takiej opcji, żeby wybrać ten silnik, więc wybrałem najpopularniejszy. Wracając do tematu, 115km brzmi przyzwoicie, ale przy wjeździe na autostradę trzeba się rozpędzić, ponieważ samochód dość wolno nabiera prędkość. Silnik ma bezpośredni wtrysk, a co za tym idzie montaż instalacji głosowej nie ma najmniejszego sensu - koszt to ok. 3 tys. zł.
Skrzynia 6-biegowa, manualna, wykonana przyzwoicie, biegi wchodzą płynnie.
W porządku, zawieszenie wybiera nierówności oraz w miarę łagodzi wstrząsy podczas uderzeń w dziury.
Nie dopatrzyłem się większych skaz, jedyny mankament to dach, przy dolnej części dopatrzyłem się malutkiego ogniska rdzy, możliwe, że powstało przy jakimś niewielkim uszkodzeniu.
Widoczność z przodu i z boków bardzo dobra, z tyłu trochę słaba widoczność - wrażenie jakby samochód był lekko podniesiony. Zalecane czujniki cofania lub kamera, to pierwsze posiadam więc nie narzekam. :)
W porządku.
Szybko chłodzi i ogrzewa, dodatkowo przyzwoite ogrzewanie foteli.
Z przodu wystarczająca ilość miejsca, z tyłu na krótsze trasy.
Wyciszenie jak na kabrioleta przyzwoite, niewielki szum pojawia się przy 100km/h.
Samochód trochę dużo pali, w cyklu mieszanym mniej więcej ~ 8.5l (większość trasy autostradą, w mniejszości miasto).
W swojej cenie kupiłem naprawdę przyzwoity egzemplarz, mimo wysokiego przebiegu, samochód był bardzo zadbany i dzięki temu wygląda jakby miał z 50 tys.
Dotychczas nie napotkałem żadnych.
Dotychczas nie napotkałem żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 FSI 210KM 154kW [l/100km]

Volkswagen EOS Coupe Cabrio