Ocena kierowcy - Volkswagen Golf Plus I

Paweł, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 102KM 75kW
Rok produkcji 2007
Volkswagen Golf Plus I 1.6 i 102KM 75kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Dlaczego 4? Jest to auto miejskie do normalnej codziennej jazdy (do pracy, na zakupy). Jeśli ktoś szuka wrażeń z jazdy, nie powinien kupować tego samochodu. Jeśli jednak komuś zależy na bezawaryjności, prostocie obsługi - polecam! Było by 5 gdyby był bardziej żwawy, lepiej się zbierał. Myślałem że identyczny silnik co w passacie potrafi bardziej ogarnąć to autko. Niestety pomyliłem się. Ogólnie nie mam do czego się przyczepić!, Wg mojej oceny samochód wizualnie prezentuje się bardzo ładnie, jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż wiem że następny golf byłby z mocniejszym silnikiem.
34 tyś to może nie duży przebieg, ale w ciągu tego okresu dosłownie nic się nie wydarzyło. Może dlatego, że silnik jest prostej konstrukcji, mało elektroniki. Przy 102km i tej masie - nie jest to demon szybkości. Trzeba go mocno wkręcić na obrotu aby sprawnie przyśpieszyć. Nie ma co się oszukiwać, jest to auto do rozsądnej głównie miejskiej jazdy, nie do ścigania, więc jeśli ktoś szuka wrażeń to niech omija ten model, może wydawać się wręcz nudny.
Nie ma do czego się przyczepić, 5cio stopniowa skrzynia, w aucie które przeznaczone jest głównie do jazdy miejskiej to w zupełności wystarczy. Bardzo \'lekkie\' sprzęgło, jak się długo pojeździ a później przesiądzie do passata z tym samym silnikiem - nie idzie wcisnąć ;)
Dobre wspomaganie, moja żona na codzień jeździ 4rką z 2001roku, o wiele łatwiej wykonuje się jej manewry moim plusem. Twarde zawieszenie, ale nie do przesady, nie na tyle żeby czuć każdą nierówność. Wydaje się solidne.
Wszystko wporządku, nie ma się do czego przyczepić. Czujnik tylnego parkowania super pomocna rzecz.
Solidne wykonanie, jak na tą klasę b. przyjemny środek. Prosta/intuicyjna obsługa, wszystko w zasięgu ręki bez zbędnych komplikacji czy niejasności. Sporo przestrzeni jak na tak małe autko.
W mojej wersji Climatic, czyli półautomatyczna klimatyzacja, sama wentylacja poprawna, o wiele lepsza niż w 4rce mojej żony. W zimie szybko się nagrzewa, duży plus!
Sporo przestrzeni, zarówno dla kierowcy i pasażerów jak na kompakt. Jako kierowca (wzrost 188cm) czuję się komfortowo ;D
Trudno mi mówić o wyciszeniu, nie osiągam wysokich prędkości, przy normalnej jeździe mieszanej nie ma problemu, jest wporządku.
miasto - 10l jazda mieszana - 8-9l trasa - 7l
Niestety golfy nie są tanimi autami, niemcy cenią je bardzo, co widać na niemieckich stronach - odrazu uwaga: dziwna sprawa, że sprowadzone są tańsze niż te co można zakupić w niemczech ;D
Wiem że przebieg niewielki, ale naprawdę nic się nie dzieje. W porównaniu do TSI z podobnymi przebiegami... no cóż, chce się szybko jeździć to trzeba za to odpowiednią cenę zapłacić ;D
Za mały przebieg aby coś konkretnie napisać. Dlatego 4 aby nie zawyżać oceny końcowej.
Volkswagen Golf Plus I