Ocena kierowcy - Volkswagen Golf Plus I

Piotr, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Volkswagen Golf Plus I 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Fajne, sztywne - doskonale się trzyma drogi. Nieźle tłumi nierówności. Na poprzecznych trochę gorzej. Na ostrych winklach byłem szybszy niż mój ojciec w 177 konnej Avensisce, ledwo nadążał :-).
3 samochód w rodzinie stąd mały przebieg jak na TDI - salon 2008. Sprawny w mieście i na trasie. Ogólnie fajny samochód, z lekko sztywnym zawieszeniem, precyzyjnym układem kierowniczym i niezłą funkcjonalnością. Kompletnie bezawaryjny - przez 4 lata nic się nie popsuło, nawet żarówki są fabryczne. Jak na moją raczej ciężką nogę trochę za głośny. Ma świetne fotele, kręgosłup nie wysiada nawet po długiej trasie. Polecam to autko.
Silnik klepie jak to TDI na pompowtryskch. Jak dla mnie trochę za głośny i za słaby - ale to zależy z czym porównać, mamy jeszcze 2 znacznie mocniejsze autka w rodzinie.
Nie mam zastrzeżeń, krótki skok, dobra precyzja - brakuje mi 6 na autostradzie. I ta jedynka za krótka.
Bardzo mi odpowiada. Sztywno, pewnie. Hamulce ok.
Może być. Trochę za szerokie słupki. Ma fabrycznie przyciemniane szyby z tyłu i o ile dla pasażera na tylnej kanpie w słońcu jest super, to cofanie po zmroku raczej kiepskie.
Bardzo dobra. Jedyne co mnie wkurza to ten dziwaczny (fioletowy)kolor zegarów, zbyt ciemny i za małe cyfry.
Dobrze grzeje, dobrze chłodzi - klima ok.
Spora jak na kompakt.
Silnik kiepsko. Zawieszenie ok. Wiatr - średnio.
To zależy kto nim jeździ :-) u mnie od 6,5 do 7,5 litrów. U ojca 5,4 lub mniej.
Tani nie był. Chyba trochę za dużo jak na kompakta.
Dosłownie nic się nigdy nie popsuło. Co ciekawe z Japończykiem (nowym z salonu) mieliśmy przeboje :-)
Brak
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf Plus I 1.9 TDI 105KM 77kW