Ocena kierowcy - Volkswagen Golf Plus II

ikarius87@wp.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 2009
Volkswagen Golf Plus II 1.4 80KM 59kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Myślałem że jednostki 1.4 na Golfa Plus to naprawdę słaby motor. Przyznaje że pomyliłem sie pozytywnie :)
W ciągu roku nie było żadntych problemów z autem. Ekonomiczny, oszczędny, przyjemny w prowadzeniu. Wnętrze wygląda nudno ale jak to u Niemców uporządkowane. Wszystko przemyslane do funkcjonalności. Czasami prostota jest lepsza od nafaszerowania auta róznymi gadżetami. POLECAM
Naprawdę cicha jednostka. Jak na moc 80KM wcale nie jest taki głośny. Gdyby nie obrotomierz to czasami bym nie wiedział ze silnik chodzi. Jeśli ktoś szuka mocy i KONI to niech szuka GTR a nie Plus:)
Biegi wchodzą lekko, płynnie. Nie co automat ale jak na VW sprawdza sie jak dla mnie SUPER
Zawieszenie na dziurach sprawdza się dobrze. Chyba że ktoś chce przejechać kanał.
W porównaniu do golfa V siedzi się tu wyżej, co poprawia widoczność kierowcy.
Wyższe nadwozie przekłada się na spalanie paliwa. Do zaakceptowania
Układ wentylacji bez zarzutu. Pasażerowie z tyłu nie narzekaja na braki w ogrzewaniu.
Plusem w PLUSie jest jego wnetrze które jest wieksze od golfa V. Jest wyzszy o ok 10cm a jaka to wielka różnica w komforcie jady dla wszystkich pasażerów. Kierowca nie narzeka na brak miejsca. Przy max wysuniętym siedzeniu pasażer z tyłu ma dużo miejsca.
Cichy, dobrze wygłuszony. Przy słabszym silniku przy wyższych obrotach słychać trochę silnik - minimalny halas.
Ta kategoria zaskoczyła mnie. Jak na jednostkę 1.4 moj Golf Plus pali mało jak na taki samochód. Liczyłem sie z większymi wydatkami na paliwo. Ocena na 6. Fakt: (silnik 1.4 nie jest dla piratów :) )
Za 60 tys każdy może kupić sobie samochód w jakim ma upodobanie. Dla mnie warto wydać tyle kasy na te auto. Polecam wszystkim
Przy obecnym stanie licznika 0 dolegliwości.
Przy obecnym stanie licznika 0 dolegliwości.
Volkswagen Golf Plus II