Ocena kierowcy - Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan Facelifting

Radek, 5 lat temu
Silnik 1.5 TSI ACT 130KM 96kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan Facelifting 1.5 TSI ACT 130KM 96kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca w aucie!
Inne : Brak.
Wcześniej miałem Forda C-Maxa i byłem bardzo zadowolony, jednak żona z synem (6 lat) siedząc z tyłu trochę mniej. Miałem wymienić na nowszego C-Maxa po face lifting z automatyczną skrzynia lub Kuge i muszę powiedzieć, że dobrze, że wziąłem na jazdę próbną Sportsvana! Żona nie chciała VW ale jak wsiadła i przejechała się to szybko zmieniła zdanie! Siedzisko tak z przodu jak i z tyłu głębokie i bardzo wygodne no i miejsca za mną jest bez porównania wiecej a mam 194cm wzrostu i mieszcze się sam za sobą więc to coś znaczy. Bagażnik większy i to nawet w porównaniu z Kugą a z zewnątrz nie wygląda. Próbowałem jeszcze Nissana qashqai i w sumie fajny tylko jakiś ciasny, wykończenie w niektórych miejscach słabe no i skrzynia manualna jakby nie dopracowana (trójka i czwórka przesunięta mocno w prawo na ma miejsce 5 i 6 choć myślę że może to kwestia przyzwyczajenia) a automat podobno awaryjny, nie wiem nigdy nie miałem auta że skrzynią CVT. Jedyna różnica na plus Kugi jeśli chodzi o komfort to siedzenia z przodu, są bardzo komfortowe ale to bardzo i to czuje się odrazu chociaż nie wiem jak to by było na dłuższą trasę bo być może okazały by się za miękkie no ale z tyłu to dosłownie gorszej jakości ławka z parku. Nie dość że krótkie siedzisko to też bardzo twarde no i brak miejsca na nogi, gdyby nie to może bym i wybrał mimo mniejszego bagażnika.
Trudno powiedzieć , za krótko mam, póki co nie ma problemu choć wcale nie jest tak ekonomiczny jak twierdzi producent i niektórzy eksperci którzy testowali te auto, może jak bym jeździł bardzo ale to bardzo spokojnie to bym się zmieścił w normie katalogowej.
Przejeżdżając wolno przez garby z kostki brukowej potrafi zrzucić bieg na 1, to akurat jest irytujące (trzeba zgłosić w VW) jednak poza tym bajka, jak to w DSG, choć zdaje sobie sprawę że trzeba będzie zmienić auto przed przebiegiem 150 000km.
Bardzo dobrze, ale w Fordzie też nie narzekałem.
Na razie nic nie zauważyłem niepokojącego, zobaczymy jak będzie dalej.
Lepsza do tyłu, poza tym to samo.
Świetnie, nic więcej do dodawania!
Miałem ostatnio diesla więc jest super!
Nowe auto więc nie mogę sie wypowiedzieć, póki co to nic nie dzieje się. Tylko paliwo i do przodu!
Może trochę lepiej niż w Fordzie ale dużej różnicy nie zauważyłem.
Tak jak wyżej, za nowy samochód.
Tak jak wyżej, za nowy samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI ACT 130KM 96kW [l/100km]

7,8