Ocena kierowcy - Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan Facelifting

Piotr, 5 lat temu
Silnik 1.5 TSI ACT 130KM 96kW
Rok produkcji 2018
Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan Facelifting 1.5 TSI ACT 130KM 96kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Samochód idealny dla rodziny. Ekonomiczny, z dużą ilością miejsca w środku, świetnym zawieszeniem i silnikiem. Auto oferuje więcej miejsca wewnątrz niż klasyczny Golf czy Tiguan. Minusem jak na tą klasę jest cena. Może samo auto nie jest jakoś szczególnie drogie ale już dodatki sporo kosztują. Np. odblokowanie systemy app connect 1200zł czy nawigacja 4000zł.
Silnik jest elastyczny. Auto dobrze przyspiesza na każdym biegu, nawet na szóstce. Dobrze ciągnie od niskich obrotów.
Skrzynia precyzyjna. Skok lewarka krótki. Przełożenia dobrze dobrane.
Tu duży plus dla VW. Auto prowadzi się pewnie i precyzyjnie. Absolutnie nie ma się wrażenia, że to minivan.
Wygląd kwestia gustu. Jak dla mnie to kryterium ma niewielkie znaczenie. Jeżeli chodzi o gabaryty to auto jest znakomite do manewrowania w warunkach miejskich. Jest dość zwarte o małym promieniu skrętu. Czujniki parkowania pozwalają wcisnąć się wszędzie tam gdzie to możliwe.
Co tu dużo mówić - znakomita. Duża powierzchnia szyb robi swoje.
Układ deski rozdzielczej bez fajerwerków. Jak na mój gust to panel klimatyzacji mógłby być wyżej ale tak już mają wszystkie VW. Fotele mają dość płaskie oparcie za czym akurat nie przepadam ale muszę przyznać że nawet po wielu godzinach jazdy nie czuć zmęczenia. Do przycisków na kierownicy trzeba się przyzwyczaić. Obsługa systemu multimedialnego bardzo intuicyjna.
Mocna strona. Układ działa cicho i skutecznie.
To chyba rekord w tym segmencie. Mnóstwo miejsca nad głową i na nogi. Pasażerowie z tyłu mogą niemal zatańczyć :) Bagażnik typowy dla kompaktów. Nasza rodzina 2+2 zabiera się bez problemu na wakacje ale całe szczęście wózka już nie musimy wozić ze sobą :)
Czytałem wiele opinii, że w tym aucie jest głośno ale były to opinie sprzed liftu. Uważam, że jak na tą klasę auta wyciszenie jest bardzo przyzwoite ale to dość subiektywne. W każdym razie przy dużych prędkościach autostradowych ( nazwijmy to niemieckich) można swobodnie rozmawiać i słuchać radia.
Zużycie paliwa długookresowe 6,8l. Jeżdżę głównie w mieście - 90% dystansu. Pierwszy przegląd po 30000km! Czytałem test jakiegoś eksperta, który twierdził, że auto dużo pali, w mieście nawet 11l. To jakaś kompletna bzdura chyba że testujący stoi w korku przez wiele godzin dziennie ale to już nie jest zużycie w czasie jazdy!
Auto zasługuje na wysoką ocenę mimo nie małej ceny.
Nic nie mogę napisać bo nic się nie wydarzyło z racji małego przebiegu ale mam nadzieję, że tak będzie dość długo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI ACT 130KM 96kW [l/100km]

6,6