Lista ocen Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan (30) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zbyszek
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Oczekiwałem trochę lepszego. Ale nie jest źle. Myślę, że nawet w tych samochodach gdzie oceniający dają ocenę doskonałą jest tylko nieco ciszej (poza klasą wyższą). W końcu różne pomiary nie moga kłamać (68 decybeli wg ADAC - 67 dla Golfa hatchbacka ale ten jest niższy i ma mniejsze opory powietrza). A wynik 66 decybeli w tej klasie to rzadkość.
~KalQlator
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Dla mnie bardzo dobre. Początkowo musiałem sobie ustawiać sygnalizację przekroczenia określonej prędkości (jest taka funkcja w tym modelu), bo mimo zwiększania prędkości hałas pozostawał na tym samym poziomie. No i bez problemu mogę słuchać radia na autostradzie, co nie było oczywiste w moim poprzednim samochodzie.
~Kuba
Sportsvan 1.6 TDI BlueMotion Technology 110KM 81kW
Silnik słychać, ale nie jest to dźwięk irytujący. Głośno robi się dopiero powyżej 150-160km/h na autostradzie (czego można się było spodziewać po gabarytach auta i małej mocy jednostki napędowej). Izolacja od dźwięków pochodzących z podwozia - wzorcowa.
~Rafał
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Auto generalnie jest super wyciszone - silnik i odgłosy owiewającego powietrza nie przeszkadzają nawet przy prędkościach 150 km/h. Trochę hałasu generują opony (całoroczne) ale to już nie wina auta. W mieście w środku jest przyjemnie cicho.
~Hakibox
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Tak do 130-140 km/h jest ok. Powyżej kłania się wyższe nadwozie. w ruchu miejskim izolacja od dźwięków z zewnątrz bardzo dobra. Zastanawiam się czy do lepszego wyciszenia, nie przyczynia się szklany dach. w Końcu szkło lepiej izoluje niż blacha.
~R-Line white user
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Gdyby nie ten ciut za głośny silnik to byłoby 5 gwiazdek. Szumy powietrza wyciszone są b.dobrze jak na taką wielkość auta. Jedynie te seryjne opony Bridgestone 225/45/17 - trzymają się drogi ale hałas... jak się zedrą to kupię inne.
~KL
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Tutaj daję 5. W stosunku do wyciszenia nie mam żadnych zastrzeżeń. Osobiście bardzo podoba mi się system start-stop, który wyłącza silnik, jak stajemy. Przy jeździe 150 km/h również jest OK.
~Synek
Sportsvan 1.6 TDI BlueMotion Technology 90KM 66kW
Tu tylko dobrze (cztery gwiazdki). A to za sprawą skrzyni biegów. W komorze silnika tez jest niebogato wyłożone więc przy wyższej prędkości słychać, że się jedzie dieslem na piątce...
~Divenow
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
Silnika praktycznie nie słychać, oporów aerodynamicznych niewiele, jedyne hałasy pochodzą z nisko profilowych opon oraz zawieszenia, ale im lepsza droga tym jest ich mniej.
~Michał
Sportsvan 1.4 TSI BlueMotion Technology 150KM 110kW
jezeli chodzi o szum jest bardzo dobrze, natomiast z pracą zawieszenia moglo by byc lepiej - sztywne co za tym idzie - troche tłucze, ale nie ma dramatu. w mondeo mk4 tłukło bardziej.
Volkswagen Golf Sportsvan Sportsvan