Ocena kierowcy - Volkswagen Golf III Hatchback

Tomek, 16 lat temu
Silnik 1.9 D 65KM 48kW
Rok produkcji 1994
Volkswagen Golf III Hatchback 1.9 D 65KM 48kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Karoseria : III mają problemy z korozją nadwozia, mój ma to samo: na rantach nadkoli i dołach drzwi ale da się przeżyć
przyjemne i oszczędne auto
silnik może trochę głośny (ja lubię to brzmienie), sprawuje się bardzo dobrze, niezawodny i oszczędny, wymieniłem tylko wtryski i uszczelkę pod głowicą, nie szkodzi mu nawet olej spożywczy 50/50%, można się przyzwyczaić do małej dynamiki-po eliminacji zalezionego katalizatora jest trochę żwawszy
idealna, chodzi precyzyjnie, są drobne wycieki na półosiach ale to normalne w tym wieku i przebiegu auta
twardy i wytrzymały, zaraz po sprowadzeniu z Holandii wymieniłem amortyzatory przód i tył i jeżdżę po fatalnych drogach -nie mam z nim problemów
nie ma problemów z manewrowaniem i jazdą
wszystko na swoim miejscu-niemiecki szyk, masywny i toporny
nie mam zastrzeżeń-żona mi nie marźnie
pakowny, przewożę wszystko od kolumn i instrumentów muzycznych po rowery i teściów
jak wspomniałem trochę głośny silnik ale da się wytrzymać, trochę trzeszczą mi plastiki w boczkach
pali średnio od 4.5 do 5 L, na trasie przy spokojnej jeździe można spokojnie zbliżyć się do 4 l/100km
dałem za 11 letniego G. 8000 pln z opłatami i zarejestrowaniem uważam, że to nie drogo jak za diesla i za ten co by nie mówić markowy i ,,kultowy samochód"
awaryjna klamka schowka-można ją łatwo urwać
nie zdarzyły mi się jeszcze poważne usterki poza uszczelką pod głowicą ale to nie problem z wymianą i z ceną części zamiennych

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 65KM 48kW [l/100km]

4,1