Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Cabrio

informatyk, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Golf IV Cabrio 1.6 i 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : mimo dużego komfortu podryży trzyma się jak przyklejony
poprostu das auto! jestem miłośnikiem japońskich wysokoobrotowców a jednak daje 5. To moje trzecie auto w rodzinie, mam madzie szóstkę i honey civic VIII, a tu nagle Niemiec. o ile do skrzyni można się przyzwyczaić, to do silnika zdecydowanie nie. tak prestiżowy samochód powinien mieć paletę silników zaczynających się minimum od 130KM, INACZEJ NIEDARADY. mimo iż samochód ma już 10 lat dalej robi wrażenie, samochód przestronny, dopracowany i ładny. Strasznie zdenerwowały mnie osoby dające golfikowi ocenę poniżej 4, takich ludzi powinno wieszać się nie napiszę za co, bo to naprawdę bdb samochód. Uważają że w cenie punto II hgt dostaną mniejszego eos\'a to śmiech na sali!!!!!!
seryjnie było niezbyt ciekawie na światłach ze 100 konnym silnikiem niebyło co być wyrywnym bo kończyło się to śmiechem obserwatorów, aczkolwiek był i jest bezawaryjny i elastyczny tylko że zasłaby. ja przeprogramowałem komputer i to kompleksowo, na własną rękę wraz z kolegą i zmieniłem dolot zakończony stożkiem mam teraz coś na styl vteca, wyciągnąłem z niego 143KM a spalanie wynosi ok 8,5l/100km
tu niemieccy konstruktorzy mogli się bardziej postarać. ze R jest czasem problem i skrzynia lubi raz na jakiś czas przychaczyć
auto trzyma się drogi jak przyklejone, trzeba się nieźle napocić, żeby wprowadzić go w poślizg
w końcu to cabriolet, więc widoczność w każdym kierunku doskonała nie wiem za co niektórzy dają tu 3, chyba przesiedli się prosto z roweru albo nóg do samochodu
w końcu to VW. wszystko jest na swoim miejscu, deska bardzo przejrzysta i niestety (przynajmniej dla mnie) dość prosta, jak ociosana siekierką
co do wentylacji to niema co mówić(powtórzę się) w końcu to cabriolet, więc wentylacja wieje aż łeb urywa:), w sumie to nie wiem poco klima chyba tylko do wchłaniania wilgoci, a co do grzania to zimą używałem go tylko raz i nie zamarzłem;)
jak na tak małe auto to doskonale z przody siedzi 185cm cielska i się mieści bez problemu, z tyłu rewelacji niema, ale dorosła osoba do 180cm powinna dać sobie rade nawet na dłuższych trasach aczkolwiek autko zdecydowanie 4-o osobowe
i znowu w końcu to cabriolet więc wyjątkowych rewelacji to niema a szczególnie przy otwartym dachu, czyli prawie zawsze:), ale o to w tym aucie chodzi
napewno było doskonale. teraz jak na 1,6 to ałabo, ale jak na 140KM, to dalej jest doskonale
krótko za pieniądze rzędu 13-16 tyś zł można mieć naprawdę dobry samochód, polecam
typowy niemiec czyli nic
jak wyżej