Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Emi, 16 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Jestem z samochodu bardzo zadowolona. Przed kupnem rozwazalam jeszcze astre lub focusa, ale ciesze sie ze wybralam golfa. Jedyne co bym w nim zmienila to silnik na nieco mocniejszy.
Silniczek troche glosno chodzi (spotkalam sie z pytaniami znajomych, czy to diesel) ale poza tym bez zarzutow. Do jazdy po miescie nadaje sie znakomicie, natomiast w trasie brakuje mu nieco mocy, bez dobrej reduckji nie wyprzedzi.
Tutaj rowniez wszytko gra, czasem wsteczny nie chce wskoczyc za pierwszym razem, ale zdarza sie to bardzo sporadycznie.
Dobrze tlumi nierownosci, trzyma sie drogi, nic nie stuka. Pozytywnie.
Slyszalam opinie, ze ludziom przeszkadza bardzo szeroki tylni slupek. Ja nie mam z tym zadnych problemow, widocznosc jest dobra. Jest tylko jedno male ale, dziwne rozwiazanie volkswagena (i mercedesa chyba tez), ze lusterko boczne od strony pasazera jest mniejsze. Nie tylko dziwnie i niesymetrycznie to wyglada, ale i ogranicza lekko widocznosc. Choc dla chcacego nic trudnego, lusterko mozna wymienic na wersje angielska.
Wszystkie przelaczniki wygodnie umieszczone, intuicyjna obsluga. W moim aucie ciezko mi bylo przyzwyczaic sie do przyscikow otwierania szyb, ale to nie wina vw, tylko poprzedniego wlasciciela, ktory zamontowal je poza serwisem i umiescili mu je na srodkowej konsoli.
Auto nagrzewa sie szybko, a gdy zaparuje takze nie ma problemu z usunieciem pary z szyb.
Jak na klase kompakt miejsca duzo. Zarowno z przodu jak i z tylu. Bagaznik miesci wszystko co trzeba.
Jak juz wspomnialam silnik chodzi dosyc glosno, ale to moja opinia i podono sie czepiam:)
Jak na pojemnosc 1.4 i moc 75 kucykow spalanie dosyc wysokie. Auto uzywam glownie w miescie i srednio spala prawie 10 litrow. Gdybym jeszcze raz podejmowala decyzje, wybralabym golfa z motorem 1.6 lub 1.8, bo z tego co sie orientuje, wcale nie pala wiele wiecej. Ceny przegladow dosyc wysokie (szczegolnie w ASO), vw sie ceni
Golfy naleza do najdrozszych aut w swojej klasie w podobnych rocznikach, ale uwazam ze sa warte swojej ceny. Lepiej zaplacic wiecej na poczatku i o nic sie nie martwic, niz kupic tanie auto i miec potem problemy.
Autko ma juz 10 lat, a nic powaznego sie nie dzieje. Nigdy mnie nie zawiodlo, wszystkie naprawy czy wymiany dokonywane sa jedynie podczas okresowych przegladow. Oby tak dalej.
Opinia jak wyzej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]