Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Silnik : Wypluł rozrząd
Przeniesienie napędu : problem z wbiciem 5
Nieźle jak na samochód, natomiast jak na samozwańczy wzór kompaktu to totalne rozczarowanie, w dodatku biorąc pod uwagę cenę to już całkowicie czuje się oszukany.
Całkowite nieporozumienie. Z tego co pamiętam to miał być samochód dla młodzieży? Wspominali coś o sportowym zacięciu? Ten silnik jest dobry, jeżeli nie oczekujesz od niego absolutnie nic- Może sierozsypać, moze spalić cały bak na jednej prostej i oczywiście nigdy nie wyprzedzisz nie wymuszając hamowania u współuczestników. Generalnie nie wiem po co wstawili ten silnik- dla oszczędnych polecam diesle.
Skrzynia jest bardzo w porządku. Ma dobre przełożenia i jest precyzyjna, ale brakuje w niej kolejnego biegu, bo mam dość tego wycia przy 130km/h z drugiej strony ledwo na 5 ciągnie, więc z tym silnikiem po prostu nie da się nic zrobić.
Po 5 latach wydaje mi się, że mogę tym samochodem zrobić wszystko :) Szkoda, że FWD, ale jezeli chodzi o precyzję prowadzenia to na prawdę można sie przyzwyczaić, jak do każdego samochodu.
Bez zastrzeżeń, ale nigdy nie narzekam na widocznosć w samochodzie, więc jestem mało miarodajny w tej kwestii,
Jestem młody i lubię szybko jeździć, więc przyzwyczaiłem się do 10-11l (teraz palę 8l mając prawie 2x cieższy samochód). Spalanie biorąc pod uwagę parametry autka jest DUUUŻO za duże.
Najgorsza strona tego samochodu. Nie wiem czemu utarło się, że to fajny samochód wiec ceny są astronomiczne- proponuję kupić za tę samą kasę BMW z dieslem (ja tak zrobiłem i oszczędzam mnóstwo kasy na tym) a jak komuś znaczek przeszkadza to jakieś renault (byle bez diesla) ale jak o znaczku mowa to przez golfa nie znam gorszego znaczka niż VW
Mój tata, który nie szaleje kiedyś na wyjezdzie do niemiec na autostradzie rozwalił rozrząd. Proste- mając 150km/h ten silnik na prawdę błaga o zdjęcie nogi i najwidoczniej nie bezpodstawnie. Koszt- laweta 1800 i drugie tyle remont. Obliczylem, że taniej byłoby jeździć cały rok 5.0 BMW ze spalaniem 18/100, bo to raczej by się nie zasapało na autostradzie :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

11,0