Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Konrad, 10 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Moje auto ma 12 lat i zero rdzy. Jak dla mnie super. Karoseria jest bardzo dobrze zabezpieczona antykorozyjnie.
Silnik : za wysokie spalanie paliwa
To mój pierwszy samochód w moim życiu i posiadam to auto już rok. Przejechałem nim 11 tys. km. Całokształt auto oceniam na 4- (dałbym 3+). Spalanie jest zbyt wysokie jak na 75-konny silnik. Rozpędzenie tego auta wymaga trochę czasu ale nawet jest nieźle. Gorzej jest z wyprzedzaniem na trasie. Jak przede mną jadą trzy TIR-y z naczepą to zanim rozpocznę manewr wyprzedzania, to naprawdę muszę dobrze się zorientować się czy na pewno mam wolny pas do jazdy w przeciwnym kierunku. Bo w żadnym wypadku zrobi się naprawdę nieciekawie. Należy redukować bieg na niższy.
Spalanie jak dla mnie za wysokie. 7,8 litra na 100 km w podczas mieszanej jazdy (20% miast 10% trasa poza miastem i 70% jazdy autostradą z prędkością 100-150 km/h).
Trochę ciężko wchodzi jedynka i wsteczny.
Auto doskonale trzyma się drogi jakby był przyklejony. Dzięki niskiemu zawieszeniu, szerokiemu i niskiemu podwoziowi z oponami 195/65 mm jeździ się pewnie i bezpiecznie.
Widoczność do przodu jest dobra ale do tyłu niezbyt dobrze gdyż przeszkadzają szerokie słupki C (mam auto w 3-drzwiowej wersji).
Pozycja za kierownicą jest bardzo dobra, fotele są wygodne. Siedzi się pewnie i co najważniejsze dla mnie w niskiej pozycji. Tak jak lubię.
Moje auto nie posiada klimatyzacji w wyposażeniu ale wentylację i ogrzewanie auto oceniam dobrze.
Z przodu jest sporo miejsca i wygodnie ale z tyłu to szkoda pisać. Miejsca jest bardzo mało szczególnie przy kolanach. Z tyłu dobrze się będzie siedziało tylko małym dzieciom.
Trochę hałasuje w aucie podczas szybkiej aucie ale da się przeżyć.
Mam to auto pierwszy raz więc ubezpieczenie sporo mnie kosztowało ale koszt serwisowania auta nie jest wysoki. Nic się w niej nie psuje więc więc aż tak dużych nakładów finansowych na to auto na razie nie posiadam.
Zakup auta w stosunku do jej jakości uważam za zbyt wysoki. Cena auta trochę zawyżona, płaci się za markę nic więcej.
Usterką na pewno jest to, że auto zużywa duże ilości oleju, muszę dolewać 2-3 razy w roku. Pytałem się mechanika czym to jest spowodowane to mi odpowiedział że: "ten typ tak po prostu już ma i nic nie poradzimy".
Nie było usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]