Ocena kierowcy - Volkswagen Golf IV Hatchback

Tomson, 18 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Golf IV Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Po 3 latach eksploatacji jestem zadowolony.Wiadomo,że wolałbym tdi 110 km,ale ten motor jest sporo droższy.Mniej pali,lepiej jeździ...Golfa V raczej nie kupię,bo zatracił swój styl,jest zbyt obły jakis taki...
Jak się jeździ w jedną,dwie osoby jest w porządku,gorzej w pełnym załadunku..ale w końcu to tylko 1.4.
W sumie nie można mieć zastrzeżeń.Biegi wchodzą płynnie,skrzynia nie hałasuje.
Więcej niż dobrze nawet bym powiedział,ale doskonale to jeszcze nie jest.
Nic mi tu nie przeszkadza,żadne szerokie słupki.Ani przy jeździe ani przy parkowaniu.Czuje ten samochód po prostu.Już kiedy pierwszt raz wsiadłem do Bory kolegi(a wówczas miałem Seicento) wiedziałem,że muszę mieć taki samochód.Jeździłem już różnymi samochodami ale w tym od początku poczułem się jakbym nim jeździł od lat
Materiały bez zarzuru,tylko nie wiadomo po co niektóre elementy są gumowane.To się łatwo ściera!!Kolego ma Cordobe i jest tak samo.
Grzeje elegancko,nic nie paruje podczas deszczu.Nie ma się do czego przyczepić.Trzeba pamiętać tylko o wymienianiu na czas filtra przeciwpyłkowego.
Wszyscy wiedzą jak jest z tym modelem..Z przodu jest bardzo wygodnie a tyłu nie jeżdżę,więc mnie to nie martwi.
Jak miał fabryczny tłumik to był bardzo cichy,nawet aż za cichy.Teraz mam trochę przerobiony na podwójny układ i jest ciut głośniej.
Pali niedużo,szczególnie w trasie przy stałej prędkości około 100 km/h.Jak go kupiłem nowego to średnio wychodziło 10 l/100 km,teraz po 40000 jakieś 7-7,5.
Było tego trochę.ale więkzości związana z poza fabrycznym montażem radia,centralnego zamka czy głośników.Raczej nic z winy producenta.
Bardzo szybko zużyły się tylnie tarcze i klocki,po 40000.I ostatnio zauważyłem,że cieknie mi uszczelka pod pokrywą zaworów.Ale to mało kosztowne akurat.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,6